16. kolo FK Králův Dvůr – FC Jílové

3 : 0 (1 : 0)

Ve třetím jarním kole, jsme jeli na hřiště Králova Dvora a tentokrát se bohužel křížil zápas dorostu s áčkem mužů, tudíž většina našich dorostenců jela na zápas chlapů. Na horkou půdu jsme tudíž jeli pouze se třemi dorostenci, kteří byli doplněni 10ti staršími žáky ročníku 99 a 2000.
Před zápasem, při pohledu na obrovský fyzický rozdíl, jsme se obávali debaklu, ale naprosto zbytečně, protože kluci soupeře zaskočili velice aktivní hrou plnou pohybu a rychlých přihrávek a troufám si říct, že jsme byli výrazně fotbalovějším mužstvem. Kluci se za první půli dostali do 5-6 velice dobrých příležitostí a jen nedůraz, či zbrklost v koncovce zapříčinila, že se síť za zády domácího brankáře nerozvlnila. Navíc nás několika skvělými zákroky podržel skvělý Světlo v brance. Bohužel chvilku před půlí se domácí prosadili po sporné standartce, když důrazem míč do sítě dotlačili.
Ani druhá půle nebyla vůbec špatná i když domácí se přeci jen začali čím dál tím více prosazovat, protože našim „žákům“ již přeci jen začali docházet síly. Světlo nás ale stále držel ve hře a kluci byli stále nebezpeční. Kdybychom dokázali v 75 minutě v naší největší šanci místo nastřelení spojnice a břevna a následné dorážce, kterou z brankové čáry vykopl domácí obránce, vyrovnat, bůhví, jak by zápas dnes dopadl.
V závěrečných 10 minutách však domácí přeci jen zápas po dvou brejkových situacích dokázali zápas rozhodnout a určitě si zhluboka oddechli, že to pro ně nakonec dobře dopadlo. Pro naše kluky to však opět byla velice cenná zkušenost proti fyzicky mnohem vyspělejšímu soupeři a za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět.