6. kolo FC Jílové – SK Rakovník

0:4 (0:2)

Sestava: Patočka, Bodlák, Štrach, Maroušek, Hrobník, Kratochvíl, Pluhař, Strejček, Balouš M. (69´Mucks), Dvořáček, Cienciala (55´Syrový)

ŽK: 12´Kratochvíl, 76´Hrobník, 82´Strejček

Na další mistrovské kolo k nám přijel Rakovnický SK a od začátku bylo z našeho pohledu vše špatně. Na pátečním tréninku jsme se dozvěděli, že nepřijedou Pepa s Kubou, nemocný byl David, brankář Pavel S. byl se zraněnými prsty vyřazen a Sajtnovi na ruku spadla železná traverza, takže chytal s velkým sebezapřením. Když se nám při předzápasovém rozcvičení navíc zranil Kuba Nesvadba, šli na celý realizační tým mrákoty.
Doufali jsme sice, že nás tyto absence semknou a podáme bojovný výkon podobně jako v Králově Dvoře, ale soupeř byl dnes prostě nad naše síly.
Sice jsme měli nadějný začátek, ale po cca 10ti minutách nás soupeř začal prostě přehrávat, měl lepší pohyb i větší důraz v osobních soubojích a my navíc podali velice mdlý výkon, takže již o poločase byl stav 0:2.

Obraz hry se ani ve druhé půlce nezměnil, soupeř si bez problémů hlídal vedení, my se vlastně za celý zápas nebyli schopni dostat do vyložené šance a zápas byl vlastně jen otázkou výše skóre. Hosté i ve druhé půli přidali další dvě branky a s prstem v nose si nás namazali na chleba.

Nemrzí mne , že jsme prohráli, soupeř byl prostě lepší, ale na pováženou je chování některých hráčů, kteří si hrají na příliš velké hvězdy, odmítají se přizpůsobit taktice a pokynům trenérů a pokud nenaleznou pokoru a sebeovládání, tak z nich nikdy nic pořádného nebude. Toto všechno ale budeme probírat konkrétně na tréninku, pokusíme se zapracovat na větší sounáležitosti a prostě musíme zlepšit negativní atmosféru v mužstvu. Rozhodně v rámci našich možností nastanou změny.