24. kolo Všenorský SK – FC Jílové

1:1 (1:0)

V neděli 4. května jsme zavítali na hřiště Všenorského SK.  Malý útulný areálek  se nakonec vcelku slušně zaplnil a diváci určitě nelitovali, že na zápas přišli.

Nastoupili jsme v následující sestavě: Vaniak v brance, obrana  Malknecht, Samko, Hanuš, nově s kapitánskou páskou, a Ondra Vostárek, v záloze zprava Rosen, Řípa, Novák, Buchar a Martin Vostárek a na hrotu Štědronský.

Domácí jsme překvapili zodpovědnou obrannou hrou s rychlým přechodem do útoku s tím, že Matěj zahazoval jednu šanci za druhou a bohužel neproměnil ani pokutový kop, který byl zcela správně nařízen. Místo toho, abychom po poločase vedli 3:0, byl výsledek 1:0 pro domácí, když jsme dostali branku těsně před koncem poločasu a ještě jsme přišli o po dvou žlutých vyloučeného Martina Samka. Takže nás čekal druhý poločas v deseti a nepříznivé skóre k tomu. V kabině jsme si řekli, že hra byla dobrá a že je třeba věřit, že gól určitě dáme. Indisponovaný Láďa Müller vystřídal Martina Vostárka, šel na stopera, rozestavení jsme změnili na 4 4 1 a věřili v obrat. Je třeba přiznat, že soupeř si vypracoval druhý poločas poměrně dost šancí, ale velkou obětavostí, štěstím a díky Vaňousovým zákrokům v brance jsme už branku nedostali. Naopak Matěj napravil částečně svoji střeleckou nerozhodnost z první půle, utekl domácí obraně po krásném vysunutí od Buchara a domácího brankáře tentokrát s přehledem přehodil. Do hry se zapojil ještě Patrik Haitl  i vedoucí Honza Bernard.  V poslední minutě Venca Řípa s Buchim udělali brejk, vstřelili jsme branku, ale rozhodčí nám ji pro údajné postavení mimo hru, anglicky offside, neuznal. Tonda Koliha, který nás za výkon pochválil, říkal, že asi byl, ale bylo to hodně podivné rozhodnutí. Každopádně je tentokrát třeba mužstvo pochválit, protože výkon po celý zápas byl opravdu velmi slušný, a výsledkem jsme soupeře udrželi pod sebou.