3:1 (2:1)

Sestava: Syrový, Bodlák (70´Mucks), Nesvadba, Patočka, Maroušek, Štrach ´(70´Antoš), Sadloň, Hrobník, Kratochvíl, Pluhař, Balouš M.

Góly: 42´45´Štrach, 67´Balouš M.

ŽK: 21´Pluhař

Na jeden z klíčových zápasů jara jsme se velmi těšili, věřili jsme, že máme dobré šance na úspěch v tomto důležitém utkání i přesto, že se nám utkání přesně krylo se zápasem B dorostu a tudíž jsme nebyli úplně kompletní. Soupeř dorazil se sedmi staršími dorostenci oproti našemu jednomu a již od prvních minut bylo zřejmé, že také přijel pro tři body.
Od první minuty se hrál výborný fotbal z obou stran, hosté, vědomi si své fyzické převahy měli přeci jen o něco více ze hry, ale i my byli v kontrech do hostující obrany velmi nebezpeční. První však odčarovali naši obranu hosté, kteří v 11.minutě využili nepřesnou Baloušovu rozehrávku a tuto hrubici nekompromisně ztrestal David Matoušek a bylo to 0:1. Tento direkt s námi však příliš nezatřásl, hráli jsme stále svou hru a měli i velké štěstí při obrovské šanci hostů ve 20.minutě, kterou však výborně ustál Pavel Syrový, míč vytlačil na roh a nás tím zachránil před ještě většími problémy. Od tohoto momentu, jako by hostům došel dech, my pevně uchopili otěže utkání do svých rukou, drželi balon, přesnými a rychlými kombinacemi jsme dostávali stále hlouběji na území soupeře, náš tlak neustále sílil a hromadily se i šance, které však hosté dokázali s vypětím všech sil odvracet. Bylo jen otázkou času, kdy i některý z našich mágů odčaruje obranné kouzlo hostujícího brankáře a podařilo se to opět katovi posledních zápasů a nejmladšímu borci našeho týmu Markovi Štrachovi, který ve 41 minutě využil nádhernou kolmici od Lukáše Hrobníka a vyrovnal na 1:1. A aby toho do konce poločasu nebylo ještě málo, tak ve 45.minutě vykouzlil jednu ze svých geniálních nahrávek Kryštof Kratochvíl, opět Mára Štrach si naběhl za obranu soupeře a hosty během posledních čtyřech minut doslova podřízl jako prase na porážce, vyvrhl, ještě z nich vyválel jitrnice a zvýšil na 2:1!!! Odšpuntoval tím obrovskou euforii, jak na hřišti, tak na lavičce i tribunách a nás těší, že si na naše zápasy začíná nacházet cestu čím dál tím více fotbalových fajnšmekrů :-).
O poločase jsme chlapce nabádali k očekávanému tlaku hostů, kteří budou chtít zápas ještě zvrátit ve svůj prospěch, ale nakonec to bylo úplně jinak. Byli jsme to opět my, kdo od začátku druhé půle zcela ovládl hru a nechali jsme hosty nejdříve jen běhat, pak chodit a nakonec se jen ploužit mezi našimi krásnými kombinacemi, ze kterých se rodili i veliké šance, ale ty jsme velice úspěšně a tradičně zahazovali. Pokud hosté stále živili nějaké naděje na zvrat v zápase, tak je nekompromisně uťal Michal Balouš v 67. minutě, kterému z hranice vápna sklepl míč Mára Štrach, Michal se opřel do balonu a nádhernou bombou s pomocí tyče ukončil trápení hostů, napravil svou chybičku při první brance a definitivně rozhodl o osudu zápasu – 3:1!
Hosté se již do konce zápasu nezmohli ani na překročení půlicí čáry, kluci vládli zápasu, jako Karel IV. Evropě ve 14.století a už se jen předháněli v zahazování velikých příležitostí, když jeden z nejmenovaných domácích hráčů s patkou a účesem depešáka, dokonce vykopával míče z brankové čáry hostů :-)….

Kluci předvedli parádní výkon, potvrdili svůj výkonnostní skok dalšími třemi body a příští týden doma přivítáme dalšího soupeře, se kterým jsme na podzim pouze remizovali, dorostence z Čerčan a jsme pevně přesvědčeni, že si připočteme další tři body. Super výkon v super zápase, kluci děkujeme!