2:4 (1:1)

Sestava: Syrový, Bodlák, Nesvadba, Patočka (46´Antoš), Štrach, Sadloň, Hrobník, Kratochvíl (46´Mucks), Pluhař, Balouš M., Dvořáček P. (89´Janošov)

Góly: 45´Dvořáček, 53´76´Štrach, 78´Balouš M.

ŽK: 43´Balouš M.

Na důležité derby do nedalekého Týnce jsme jeli s velkými otazníky, neboť jsme sice věřili v sílu našeho mužstva, ale tréninkové výpadky, nemoci a zranění, nám slepili sestavu až těsně před zápasem a to jsme ještě přišli na předzápasovém tréninku o znovunalezeného kanonýra Marouška.
Nicméně jsme do utkání vstoupili sebevědomě , drželi jsme balon a rychlými kombinacemi se dostali do několika velkých příležitostí, které jsme však nedokázali proměnit ať již vinou tradičně vychýlené mušky, či skvělými zákroky domácího brankáře. Domácí naše šance přežili, vysunuli presink vysoko na naši polovinu a od té doby se hrál se vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. A nakonec udeřilo v 35 minutě do naší branky, když domácí proměnili rohový kop přesnou hlavičkou a bylo to 1:0.
My jsme po inkasované brance přeci jen přidali, dostali se do velkých šancí, ale kouzlo domácího golmana odčaroval až v 45 minutě rychlík Dvořáček, kterého vyzval Lukáš Hrobník a on jeho nabídku neodmítl a golem do šatny nás přeci jen uklidnil a vyrovnal na 1:1.
O poločase byla v kabině velká bouře, udělali se dvě změny v sestavě i v rozestavení a kluci si ostrá slova trenéra vzali k srdci a dobře hrající domácí ve druhé půli přetlačili a zejména díky famoznímu výkonu benjamínka Máry Štracha dokázali urvat důležité tři body.
Kluci na domácí vlétli, drželi balon a zápasu začali čím dál více dominovat. V 54. minutě vyzval Petr Dvořáček Máru do sola, ten nakopl raketu a domácím stoperům frnkl jako Gagarin a vychutnal si i domácího brankáře a vedli jsme 1:2. Domácí ale bojovali, hráli také výborný fotbal a v 60. minutě se jim po krásné křídelní akci podařilo vyrovnat na 2:2.
Byla to ale jejich labutí píseň, nezdolná, buldočí povaha našeho mužstva opět ukázala svou sílu a kluci si z nakonec vítězství z domácího rozervaného těla vyrvali jako smečka lvů z těla buvola :-)
V 75. minutě se za míčem z kopačky Lukáše Hrobníka vrhl neúnavný hrdina zápasu Mára Štrach a ukázal zemdleným domácím obráncům, že má minimálně dvoje plíce, opět jim utekl a završil svůj galatkický výkon vítěznou brankou na 2:3… Pokud si domácí mysleli na zvrat v zápase měli smůlu, neboť pečeť na vítězství dal v 78. minutě další hrdina zápasu Michal Balouš, který se probil před domácího brankáře a nadvakrát ho překonal a bylo to 2:4. V druhém poločase to na tribunách i lavičkách vřelo, zápas měl veliký náboj a ve druhé půli z naší strany i kvalitu, bojovnost a srdce! Kluci už do konce zápasu domácí do ničeho nepustili, závěr zápasu si zkušeně pohlídali a prokázali i svou lepší fyzickou připravenost, což bylo vzhledem k velkému věkovému rozdílu zejména pro domácí, překvapení. Příští týden doma přivítáme Teplýšovice a bude to přímý souboj o pátou příčku a tu určitě