24. kolo AFK Libčice – FC Jílové B

2:4 (1:1)

Na další důležitý zápas jsme se tentokrát vydali až do dalekých Libčic. Na skvěle připraveném trávníku se zpočátku odehrával opatrný fotbal. Jako první jsme se osmělili my, ale střelu Voštyho domácí gólman vyrazil. Poté se ke slovu dostali i domácí, ale se střelami ze střední vzdálenosti si Míla poradil. Ve 26 minutě jsme z levé strany rozehrávali přímý kop, na který si perfektně naběhl Ivan a na bližší tyči otevřel skóre. Vedení jsme mohli navýšit po trestném kopu Franty, ale jeho střelu vyrazil brankář na roh. Po chybě domácí obrany se do další šance dostával Ivan, ale rozhodčí nepochopitelně odpískal postavení mimo hru. Ve 42 minutě se ke slovu dostali i domácí. Po mírném Mílovi zaváhání osamocený domácí útočník na zadní tyči vyrovnal. Konec prvního poločasu se již odehrál bez dalších výraznějších šanci.

Vstup do druhého poločasu se nám příliš nepovedl. Ve 47 minutě zahrávali domácí rohový kop a odražený balón zpoza vápna nádherně trefil domácí hráč a za pomocí tyče upravil na 2:1. Poté jsme pomalu převzali otěže zápasu do svých rukou my. Vytvořili jsme si územní převahu, ale nebyli jsme ji schopni gólově vyjádřit. Libčice tak hrozili z rychlých protiútoků, ale naštěstí nás výbornými zákroky podržel Míla. V 70 minutě se nám konečně podařilo vyrovnat, to když si do uličky naběhl Berry a šanci chladnokrevně proměnil. O 3 minuty později jsme po ošklivém zákroku na Javora kopali přímý kop, do míče se opřel Vošty a tvrdou ranou překlopil vývoj zápasu na naší stranu. V 79 minutě utekl po pravé straně střídající Miloš a centrem se snažil najít nabíhajícího Javora, před kterým však na poslední chvíli obránce míč přizvedl, ale naštěstí na zadní tyči dobíhal ještě Jarda a téměř z nulového úhlu dopravil míč do branky. Tím jsme definitivně zlomil odpor domácích. V posledních 10 minutách jsme již zápas kontrolovali, ještě jednou se nádhernou střelou prosadil Berry, ale tento gól nebyl uznán pro údajný offside. Poté se ještě mohl do střelecké listiny zapsat Cihla, ale vyloženou šancí branku netrefil. V 90 minutě ještě skvělým zákrokem vychytal domácího útočníka opět Míla a poté již rozhodčí ukončil zápas.

Cesta domů v Mílově „autobusu“ byla náročná. Hned ve Velkých Přílepech nám došly všechny petky. Museli jsme tudíž zastavit v Horoměřicích a dotankovali. Tím jsme zcela zahltili obsluhu restaurace Modrá Stodola. Po zhruba půlhodinové přestávce jsme pokračovali v jíždě. Ještě v autobuse jsme se dozvěděli, že se Slavia horkotěžko udržela v lize. Takže jsme rovnou „oslavili“ tento úspěch pražského velkoklubu. Ve Psárech jsme ještě potkali naše doprovodné vozidlo, které řídil Kuba, ale bohužel mu došla šťáva, tak jsme ještě nabrali zcela dehydrovaného Berryho a konečně dorazili na hřiště.

Tuto neděli 8.6. 2014 hrajeme od 17 hod na domácím hřišti s Úhonicemi, poslední domácí zápas.