29. kolo SK Mongeo Podlesí- FC Jílové

1 : 1 (1:1)

Na poslední kolo ročníku, jsme jeli do Podlesí, které patří k těm nejlepším soupeřům a tak jsme se na zápas velmi těšili. Bohužel jsme se museli obejít bez celé řady klíčových opor, neboť Kratochvíl s Hrobníkem a Baloušem hráli odpoledne za A muže a měli start zakázaný, Pluhaře bolela hlava , Sadloň je zdravotně indisponován a Šér jel na svatbu. Přesto, že šest klíčových hráčů základní sestavy chybělo, tak kluci ukázali, že i lavičku máme velice silnou a že naše hra není o hvězdách, ale o systému. Kluci, kteří nastoupili zahráli výtečně a v první půli jsme domácí borce jednoznačně přehrávali a pouze nedůraz v koncovce a nepřesnost byla příčinou toho, že jsme nevstřelili více branek. Naopak domácí, kteří měli v sestavě 9 starších dorostenců, mne trošku zklamali….
První půle se hrála jednoznačně v naší režii, kluci se prosazovali svou typickou kombinační hrou a domácí hrozili jen z rychlých brejků a z míčů nakopávaných za naši obranu. Vypracovali jsme si několik velkých příležitostí, ale koncovka byla tentokrát žalostná a tak se po hloupé chybě Kuby Nesvadby ujali vedení domácí a bylo to ve 30. minutě 1:0…
Kluci dál pokračovali ve své hře a v 36. se prosadil Mára Štrach po krásném přenesení hry od Honzy Bodláka, když si zpracoval míč, nebojácně se vrhl do vápna, prokličkoval mezi domácími obránci jako Alberto Tomba mezi tyčkami a chladnokrevně zavěsil – 1:1.
Dokonce poločasu se již nic nestalo, o přestávce jsme alespoň na poločas nasadili Michala Balouše a věřili, že v druhé půli soupeře dorazíme. Obraz hry se však změnil, byli to naopak domácí, kteří tahali za delší konec, ale víceméně pouze po vápno. My už nestačili včas přistupovat, klukům prostě došla pára. Přesto jsme si dokázali vytvořit dvě pěkné šance, ale žádná v síti neskončila. Protože se to nepodařilo ani domácím, rozešli se soupeři nakonec spravedlivou remízou.

Našim borcům je nutno za celou sezonu ohromně poděkovat, dokázali opět, že se s mnohem staršími soupeři mohou směle měřit, někteří dokonce vylétli tak, že se stali oporami A mužstva mužů. Příští rok bychom měli hrát Krajský Přebor, věříme, že i ve vyšší soutěži se kluci dokáží prosadit a budeme se dál fotbalem bavit, jako doposud. Kluci krásné prázdniny a díky za vše…