4:1 (4:1)

Sestava: Vavřina, Brabec, Kos, Malknecht, Šindelář (24´Řípa)(84´Kratochvíl), Wahbi (90´Dvořáček), Hrobník (70´Nevrlý), Štědronský, Cimpl, Hanuš, Balouš D. (88´Balouš M.)

Góly: 9´28´36´Štědronský, 34´Balouš D.

ŽK: 50´68´Cimpl ČK, 70´Řípa

Na zápas o naději jsme se po dobrém výkonu a překvapivém výsledku v Podlesí těšili a celý týden pečlivě připravovali. Věřili jsme, že naše mužstvo utkání zvládne, ale k utkání jsme přistoupili s pokorou, neboť jsme věděli, že i hosté hrají existenční zápas. Před zápasem jsme zdůraznili, že k úspěchu povede zejména morálka a výkon na hranici sebeobětování. Kluci ukázali dobrý charakter a od prvních minut jasně ukazovali, kdo, že je zde doma a tento zápas prostě chtěli zvládnout víc než soupeř. Již v 9. minutě pláchl po krásné nahrávce Hrobníka Matěj Štědroňský a ukázal, že s ním budou mít hosté plné ruce i nohy práce a bylo to 1:1. Kluci stále utkání dominovali, ale v 19. minutě nastala komplikace, když rozhodčí odpískal proti nám penaltu za ruku Kuby Šindeláře ve vápně a hosté nabídkou nepohrdli a vyrovnali na 1:1. Vyrovnání s námi ale nezamávalo, kluci naopak ještě zvýšili své úsilí a do konce poločasu hosty doslova smetli z trávníku, kdy mistrem popravčím byl Matěj Štědroňský, který na svou první branku navázal dalšími dvěma ve 26. a 38. minutě. Čistý hattrick mu ještě ve 34. minutě přerušil svou první brankou za áčko mužů David Balouš, ale to Matějovi určitě vůbec nevadilo.

Druhý poločas byl z naší strany opatrnější ve hře dopředu, čekali jsme na nápor hostů, který by otevřel jejich zadní vrátka ještě více, ale i když jsme si šance vytvořili, tentokrát jsme je proměnit nedokázali. Trochu komplikace přinesla 68. minuta, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Marek Cimpl, my se ještě více soustředili na bránění výsledku a hosté si sice pár šancí vypracovali, ale buď měli vychýlená mířidla, nebo jim jako skála stál v cestě Míla „Casillas“ Vavřina, který musel nahradit zraněného i nemocného Kruliše a potvrdil své legendární kvality. Klíčový zápas jsme již dotáhli, do vítězného konce a věříme, že mužstvo má kvalitu i morálku na záchranu soutěže, nic není ztraceno, bojujeme dál!!