22. kolo TJ Spartak Rožmitál pod Třemšínem – FC Jílové

1:5 (0:4)

Sestava: Borecký, Janošov, Cienciala, Remenár, Kostelníček, Lébl, Mucks (55´Bartoněk), Štrach, Petržílek (55´Ctibor), Jelínek, Půlpán

Góly: 13´17´Půlpán, 18´50´Štrach, 31´Lébl

Na další mistrovské utkání jsme jeli do dalekého Rožmitálu a po čtyřech porážkách v řadě jsme už konečně chtěli urvat vítězství a vrátit se na vítěznou vlnu.
Věděli jsme, že jen maximální koncentrace a 100% přístup může být odměněn úspěchem. Z dlouhé školy v přírodě se nám vrátil i kapitán Cienciala a nutno říct, že jeho přítomnost měla na celé mužstvo blahodárný vliv :-). Domácí nám ale vůbec nic neulehčili, snažili se od první minuty hrát fotbal a tak byl k vidění pěkný zápas. Prvních cca 10 minut bylo hodně vyrovnaných, ale pak už se začali projevovat naše větší zkušenosti a mezi 13-18 minutou se nám podařilo vstřelit tři branky, kdy byla jedna hezčí než druhá, po rychlých kombinacích a kontrech do otevřené obrany a bylo téměř rozhodnuto. První dvě branky vsítil Pepíček Půlpán, třetí Mára Štracha a když naši skvělou dvacetiminutovku pečetil po další skvělé akci agilní Lébl, bylo prakticky po zápase. Nutno říct, že domácí ale nic nezabalili a i přes naši větší fotbalovost se stále snažili hrát a dostávali se i do šancí se kterými si ale poradil skvělý Borecký v naší bráně. Ve druhé půli Mára Štrach přidal pátou branku a už se zápas víceméně jen dohrával. Domácím se podařilo dát, zcela zaslouženě, alespoň čestnou branku a pěkné utkání se v klidu dohrálo.

Je nutné chlapce velice pochválit za zodpovědný výkon, kterým potěšili sebe i přítomné fanoušky, příští týden jedeme na půdu Týnce, což je vlastně takové naše Derby a věříme, že když zahrajeme podobně jako v Rožmitále, tak opět do Jílového přivezeme tři body.