2.kolo FC Jílové – SK Hvozdnice

4:0 (1:0)

Sestava: Kruliš, Malknecht, Kos, D.Vostárek, Navrlý, Samko, Hanuš, Galus, Machýček, Džedovič, Buchar

Střídající hráči: Řipa, Maršík, Rosen

Za první domácí výhru jsem rád, tři body zůstali doma. Vstup do utkání se nám, ale vůbec nezdařil a prvních 20 minut jsme byli horším mužstvem. Vázla kombinace a hlavně pohyb nebyl na odpovídající úrovni. Systém naší hry je důležitý a všichni s ním musí být srozuměni pak to bude pro nás výhodou a tak chápu, že dva hráči (Samko, Nevrlý), kteří hrají poprvé a nejsou na systém zvyklí mají určité problémy a to se odráží na způsobu hry. V průběhu utkání jsme se zlepšovali v kombinaci a po brance na 1-0 jsme byli lepším mužstvem, bohužel vstup do druhého poločasu jsme nezvládli a po dvou navazujících chybách (souboj a faul) hosté kopali penaltu. Zde se utkání lámalo a díky našemu brankáři, který nás v těchto momentech podržel byl stav 1-1 až do 70 minuty, kdy jsme dali rozdílovou branku a utkání ovládli. Jak jsem říkal před sezónou, jdeme zápas od zápasu. Máme před sebou hodně práce. Určité zákonitosti mé práce jsou hráčům již jasné a to že bez tréninků nebudou hrát, že herní kázeň a taktika je součástí týmového výkonu. Myslím, že každý máme radost z výhry, ale ta nepřijde sama. Nebylo by hodnocení úplné, kdybych se nezmínil o brzkém střídání Davida. Jsem trenér a za výkon mužstva jsem zodpovědný já, za svůj individuální výkon je zodpovědný každý jednotlivec. Zápas je rozhodující faktor, ale neméně důležitý je přístup k tréninkovému procesu, a tak od hráče jako je David čekám daleko víc a to i z hlediska kvalit a podmínek, které k fotbalu má zajištěné (podpora rodiny), když jsem mužstvo přebíral, byl David na testech v Divizním Motorletu a tak jsem jeho         návrat uvítal, ale jeho přístupem jsem zklamán. Nemám problém si o všech věc z každým promluvit a říci si to z očí do očí, ale bez emocí a tak uvidím jak k tomu David přistoupí. Byl bych rád, kdyby zůstal a byl jedním ze stavebních kamenů týmu a svýmy výkony si řekl i o angažmá    ve vyšší soutěži, ale jak říkám je to o přístupu a chuti na sobě pracovat.

Góly: 29´Džedovič, 70´Řípa, 76´Samko, 89´vlastní