2. kolo FC Jílové – FK Hořovicko

2:5 (2:3)

Sestava: Patočka (28´Syrový), Bodlák, Maroušek, Antoš, Štrach (77´Janošov), Kratochvíl (65´Cienciala), Pluhař,Balouš M., Dvořáček

Góly: 28´Štrach, 32´Dvořáček

Ve druhém kole jsme přivítali dorostence Hořovicka, tedy soupeře zkušeného, s velkou a kvalitní mládežnickou základnou. Navíc nám oproti prvnímu kolu chybělo hned pět borců základní sestavy, byli jsme vlastně bez možnosti kvalitního střídání, navíc klíčový záložník Kryštof nastoupil se žaludečními problémy.
Od začátku bylo znát, že přijel velmi kvalitní soupeř a jen výkony všech na hranici možností mohou přinést bodový efekt. Takové výkony však bohužel v několika případech nenastaly, v bráně dostal po předchozích dobrých výkonech přednost Michal Patočka a tentokrát se mu zápas příliš nepovedl, do 20. minuty nabídl soupeři všechny tři góly jak na zlatém podnose a hosté nemilosrdně trestali.
Když jsme nešťastného Sajtnu po třetí inkasované brance vystřídali, přeci jen to mužstvu pomohlo a kluci začali mnohem více zlobit i před brankou soupeře, když tentokrát chyby hostujícího brankáře potrestal Marek Štrach a Petr Dvořáček a to jsme ještě nastřelili břevno. Poločasový výsledek 2:3, nám dával určité šance na zlom v utkání, ale soupeř byl příliš kvalitní a žádné drama nedovolil. My sice měli první velkou šanci, ale neproměnili jsme ji a soupeř z protiútoku odskočil na rozdíl dvou branek. My už nenašli do konce zápasu morální, ani fyzické síly na zlom, hosté přidali ještě jednu branku a zaslouženě si odváží 3 body.
Byl to ale dobrý zápas proti velmi kvalitnímu soupeři, kluci viděli, že ve vyšší soutěži se budou muset vyrovnávat s mnohem větší agresivitou a rychlostí a bezpochyby to celé mužstvo opět posune o kus dále. V příštím kole jedeme do Králova Dvora a již teď víme, že budeme postrádat téměř všechny starší dorostence. Bude to další velice těžký zápas a jsme zvědavi, jak se s ním naši borci popasují.