3:1 (1:1)

Sestava: Syrový, Borecký, Maroušek, Antoš (88´Cienciala), Bodlák, Kratochvíl, Mucks, Šifra, Janošov (46´Pluhař), Dvořáček, Patočka

Góly: 5´Patočka, 51´Sádlo, 89´Pluhař

ŽK: 65´Pluhař

Poté co jsme protrhli minulý týden smůlu v Berouně a konečně se nám podařilo zlomit prokletí nešťastných porážek, jsme doma přivítali dorostence Dobříše a věřili jsme, že silné mužstvo hostů můžeme potrápit a bodovat. Z různých důvodů nemohlo hrát několik klíčových opor, ale přesto jsme nastoupili ve slušné sestavě a od začátku šli tvrdě za svým cílem – třemi body.
V úvodu utkání jsme urostlé hosty překvapili aktivitou, rychlými kombinacemi je dostávali do úzkých a výsledkem našeho náporu byla vedoucí branka, když Kryštof našel v 5. minutě z volného přímého kopu přesně hlavu „císaře France Patočky“ a jeho kladivo udeřilo naprosto přesně – 1:0. To ovšem probudilo hosty, kteří přijeli jakoby uspáni jarním spánkem a začali prokazovat svou kvalitu. Tlačili se neustále na naši polovinu, leč naše obrana fungovala precizně a pokud něco prošlo, poradil si s tím dnes opět výtečný „Pečený“ v naší brance. Hosté nás mačkali stále víc a začali se dostávat i k velice nebezpečným standartním situacím, což bylo přesně to, čeho jsme se při výšce některých hostů oprávněně obávali. Ani my jsme ale nevynechali žádnou příležitost k rychlému a nebezpečnému brejku a tak se hrál svižný fotbal. Když už nápor hostů pomalu opadal, tak se jim i zásluhou neuvěřitelně rychlých podavačů míče :-) podařilo vyrovnat. My jsme opět odvrátili na naší pravé straně jeden z útoků soupeře na aut, naši „skvělí podavači“ okamžitě hodili míč do rukou z jednoho záložníků soupeře, který vhodil míč hluboko za naši obranu, kde se nestačil vrátit hostující útočník a ten už si s nabídnutou příležitostí poradil zkušeně a bylo to 1:1. Hostům to vlilo síly do žil a do konce poločasu byli lepším týmem, ale vypracovali si jen jednu gólovku, kterou fantastickým zákrokem vytáhl Pavel S. na roh.

V poločase jsme udělali jednu změnu a do utkání nasadili Šimona Pluhaře, který se na nás přišel podívat podruhé od vánoc a nakonec se to ukázalo jako skvělý tah. Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně jako do prvního, tedy velice aktivně a opět se nám podařilo brzy vsítit vedoucí branku. Bodlo kopal roh z pravé strany, domácí ho odvrátili, Kryštof míč získal a posunul zpět do křídla na Bodla a ten svým dalším centrem již našel připraveného Sádla a vedli jsme 2:1. Hosté se opět snažili tlačit na naši polovinu a do vápna, ale tentokrát jsme to byli my, kteří do otevřené obrany podnikali velice nebezpečné brejky ve kterých měl prsty zejména velice agilní Bodlák, ale z několika šancí se mu rozvlnit nepodařilo. Hosté bušili na naši obranu jako beranidlem, ale brány našeho hradu zůstaly tentokrát pevně uzavřeny a naše obranná fáze fungovala skvěle. Hostům pomalu docházeli i morální síly a tak se nám podařilo v závěru definitivně ukončit jejich trápení a ránu z milosti jim uštědřil právě výše zmiňovaný Šimon, který si naběhl za obranu soupeře, kam dostal nádhernou průnikovku a nemilosrdně podél brankáře trestal na 3:1..
Skvělé a zasloužené vítězství v zápase, ve kterém jsme si šli od začátku soustředěně pro tři body a také je sebrali. Jsme konečně na vítězné vlně, tedy zatím vlnce a věříme, že příští týden bychom na 1. máje mohli překvapit i na hřišti favorizovaného Rakovníka.