Stará garda v Chanovicích

Poslední listopadový víkend,  se po šesti letech vypravila naše „Stará garda“ opět do Chanovic. Sešli jsme se ráno na hřišti a po povinném loku dobré lihoviny, jsme autobusem značky Mercedes, vyrazili na cestu. První zastávka proběhla na pumpě u Milína, kde jsme doplnili tekutiny a lehce posvačili a Ti co neužívají Prostamol si ulevili.

Již cestou proběhlo mnoho historek a tak nám jízda ubíhala. Přesně v poledne jsme dorazili na místo,  kde nás již očekával místní starosta Petr Klásek. Po lehkém obědě, nás starosta vytáhl na prohlídku místního zámku a muzea lidových řemesel. Snažil se nás před zápasem utahat, ale na naše trénované mužstvo si nepřišel.

Poté jsme se ubytovali na hřišti a začali se připravovat na zápas. Přesně ve tři rozhodčí zahájil utkání. Na začátku se obě mužstva oťukávala a nechtěla udělat chybu. Po čtvrt hodině domácí našli skulinku v naší obraně, ale brankář Šiška nás podržel kvalitním zákrokem, následoval dlouhý nákop na útočníky a platilo otřepané pravidlo, nedáš dostaneš, Slon zpracoval dlouhý balón, posunul ho na rozběhnutého Miloše a ten ranou k tyči otevřel skóre. Po dalších pěti minutách utekl po pravé straně Pindys, naservíroval balón před bránu a Machy neomylně skóroval. Těsně před poločasem  se ke slovu dostali i domácí. Po důrazném zákroku Víťi Zikmunda,  domácí nahrávali trestný líp a nechytatenou ranou snížili.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, měli jsme několik slibných šancí, ale nedokázali jsme je přetavit v branky. Až po deseti minutách , spustil náš tým presink, Miloš vypíchl míč a sám před brankářem se nemýlil. Když po dalších pěti minutách Machy po samostatné akci zvýšil na 4:1, nebylo již o vítězi pochyb. Ukázala se naše fyzička a vytvářeli jsme si šanci za šancí, při některých jsme neměli seřízená mířila a nebo domácí podržel brankář. Na obrany už se moc nehrálo, takže i náš gólman se blýskl několika kvalitními zákroky.  Domácí sice snížili, ale poslední slovo patřilo nám,  po centru z pravé strany se nekompromisně prosadil Čejka.
Po zápase nás čekala večeře a program v místním Kulturáku,  spojený s ochutnávkou piv. Hráli harmoniky a pauzu mezi hraním zpestřil Víťa svým vyprávěním, obzvláště ukázka o ruském bohatými Čurilu Plenkovičovi se neoposlouchá. I zde se projevila naše připravenost. Domácí již dávno spali, ale nám se stále nechtělo a tak až když zhasli jsme se odebrali na pokojstažený soubor