2. kolo domácího mistrovského poháru AGRO CZ FC Jílové – TJ Jíloviště

1:1(0:0) PK 5:3

Sestava: Kruliš, Janošov (75´Dvořáček), Radimský (71´Štrach), Malknech, Škvor (46´Hrobník), Šindelář (46´Čmelík), Řípa (71´Kratochvíl), Cimpl, Štědronský, Hanuš, Mařík

Góly: 86´Štědronský

Rozhodující pokutový kop proměnil Kratochvíl

Ve středu 14. září jsme přivítali ve druhém kole AGRO CS Poháru SKFS přeborového soupeře TJ Jíloviště. Do začátku utkání sice hosté vstoupili pouze s devíti hráči, ale tuto zhruba 10 minutovou přesilovku jsme nedokázali využít, a po doplnění na jedenáct už soupeř začal potvrzovat svoji kvalitu. Přesto jsme si dokázali vytvořit šance, jejichž neproměňování především Matěje vedlo ke stavu 0:0 po poločase. Je třeba říci, že i soupeř měl šance, ale nakládal s nimi podobně jako my. Druhou půli začal soupeř ještě více tlačit, ale Krulda nás v bráně několikrát významně podržel, přesto však jednoduchý lob za stoperskou dvojici a útočníkovo přesné zakončení přes našeho, do té doby neprůstřelného brankáře, znamenalo cca v 65 minutě soupeřovo vedení. Jíloviště při své zkušenosti a kvalitě chtělo utkání kontrolovat, ale my jsme do boje postupně posílali čerstvé síly, přeskupili rozestavení a týmový bojovný výkon přinesl po akci Hrobase a střele Máry Cimpla, Matějovu dorážku hlavou, což značilo vyrovnání pět minut před koncem. V poslední pětiminutovce už obě mužstva myslela především na defenzivu a tak došlo k penaltové loterii. Los nám dal „výhodu“ prvního pokutového kopu a Matěj s jistotou po zemi k tyči zahájil úspěšnou sérii. Soupeřův hráč tíhu okamžiku neunesl, vysoko přestřelil a naše čtveřice Čmelák, kapitán Mára, Malťák a Fík prokázala chladnokrevnost, a proto se můžeme těšit na třetí kolo a pokusit se napodobit rok 2014, kdy jsme pohár prvně v historii jílovského fotbalu vyhráli.