Mokré oslavy 100 let se vydařily

V sobotu 25.6.2022 se uskutečnily dlouho očekávané oslavy sto let od založení klubu. Přestože nám počasí moc nepřálo, uskutečnila se všechna plánovaná utkání. Vrcholem slavnostního dne byl zápas A týmu FC Jílové proti týmu legend AC Sparta Praha, v jejichž dresu nastoupili mimo jiné Jirka Novotný, Vratislav Lokvenc, Jaroslav Blažek, František Straka a další známí hráči, často bývalý reprezentanti. Utkání skončilo remízou 5:5.

Zajímavé bylo též utkání B týmu FC Jílové s družstvem AFK Iskra Nováky z partnerského města ze Slovenska. I tento zápas skončil stejně, tedy 5:5.

Zpestřením programu byl dvojzápas „Kopačky vers. stříkačky“, ve kterém se nejprve utkal domácí speciální výběr s místními hasiči v požárním útoku (hasiči vyhráli 2:0), po kterém následovala odveta v malé kopané (fotbalisté vyhráli 7:2). Takže opět remíza a všeobecná spokojenost s průběhem i výsledky.

Celý slavnostní den byl zakončen hudebním vystoupením kapely Jana Roušara a po setmění pak speciálním ohňostrojem.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na přípravě a průběhu oslav podíleli, a to zejména místním hasičům, kteří od rána odčerpávali vodu ze zaplaveného hřiště, všem dobrovolníkům a podporovatelům za věcné dary i finanční příspěvky do tomboly.

Oslavy skončily a nový ročník je již rozlosován. A tým ho v I.B třídě, skupině E zahájí v sobotu 20.8.2022 doma od 17:00 hodin utkáním s FK Lety.

Ladislav Čmelík