6. kolo FC Jílové/D. Jirčany – Jesenice

5:5 (2:1) PK 1:0

Góly: 2x Pála, 2x Trčka, Ryba

Mladší žáci přivítali v tomto kole kluky z Jesenice, kteří minulý rok tuto soutěž jednoznačně vyhráli. Každý zápas je však jiný, což ukázal i tento zápas, kdy jsme šli velmi rychle do vedení díky doražené střele Patrika Pály. Jesenice poté začala poměrně nebezpečně útočit, nicméně Jílové dobře kombinovalo a k vidění bylo spousta pěkných akcí, jen bez gólového zakončení. Hostům se povedl jeden brejk, po kterém jsme si srazili centr do vlastní sítě. Kluky však tento gól nepoložil a ještě do poločasu stihli díky druhému gólu Patrika Pály zvýšit na 2:1.

Druhá půle začala vyrovnaně, ale šťastnější byli hosté, kteří vstřelili brzy vyrovnávací gól. Brzy se však projevila síla a důraz domácích hráčů, kdy po hezké individuální akci vstřelil gól Matěj Trčka a v krátkém sledu přidal dokonce další gól. Kluci byli v obrovské euforii a využili další chyby obrany Jesenice a zvýšili na rozdíl 3 branek. V této chvíli však hosté nesložili zbraně a po nedorozumění našeho stopera s gólmanem snížili na 5:3.  V tu chvíli zbývalo do konce asi 5 minut a hosté vrhli všechny síly do útoku, což jim nakonec přineslo ovoce a zvládli vyrovnat na 5:5. V pokutových kopech jsme pak byli šťastnější a po krásném zápase plném šancí a kombinace jsme získali 2 body.