17. kolo Slavie Jesenice – FC Jílové

3:0 (0:0)

Sestava: Kruliš, Janošov (Hrobník 75´), Kos, Cimpl. Maršík (Balouš 82´), Wahbi, Štědronský, Hanuš, Řípa (Kratochvíl 73´), Škvor, Studenský

Střídající: Malknecht, Balouš M., Kratochvíl, Hrobník, Šindelář, Syrový

Druhé kolo nás čekalo s nedalekou Slavií Jesenice na hřišti SK Libeň. I když se terén zdál být slušný, hrát kombinační fotbal bylo velmi obtížné. Ze sestavy nám s ohledem na pracovní povinnosti bohužel vypadli Erich Brabec a Ondra Vostárek, a tak do základu nastoupil prvně Michal Škvor, kterého jsme získali na hostování z Modřan, a pozici stopera zaujal Martin Studecký, který rovněž na jarní část přišel z Viktorie Žižkov. Je třeba říci, že první půli jsme odehráli v podobném duchu jako s Voticemi, a to velmi zodpovědně a bojovně, a i přes nekvalitní terén jsme si vypracovali i velmi slušné příležitosti, z nichž největší v samostatném úniku neproměnil Mates. I řada trestných kopů, svědčila o naší převaze. Bohužel kvalita provedení nebyla na úrovni směřující k vstřelení branky. V kabině jsme však zřejmě opomněli, že se bude hrát ještě druhý poločas a náš výkon lze jen těžko pochopit… Obdrželi jsme tři branky, když při prvním si vybral slabší chvilku brankář Krulda, u druhého pro změnu Martin Studecký a třetí vlastní gól už jen potvrdil zmar našeho vystoupení ve druhém poločase. Nebyl to týmový výkon, oba útočníci Bilel a Mates, kteří měli své úkoly, se vůbec neprosadili a pak tomu odpovídá i výsledek. To, že je kádr velmi úzký (jako střídající hráči nastoupili tři patnáctiletí dorostenci, kteří dopoledne hráli své mistrovské utkání) víme, nicméně prohrát jsme i s ohledem na sílu soupeře rozhodně nemuseli. Je to však pryč, s tím už nic nenaděláme a dnes v utkání se soupeřem z Mníšku uvidíme, jestli nám týden stačil na to, abychom se mohli těšit z většího bodového zisku. To, že hosté porazili v domácím utkání AFK Kácov 4:0, jen napovídá, že to nebude nic jednoduchého.