17. kolo SK Baník Libušín – FC Jílové

3:0 (1:0)

Sestava: Kruliš, Bodlák, Malknecht (61´Kratochvíl), Škvor, Čmelík, Hanuš, Cimpl, Dzaba, Kasík, Vostárek, Mařík

ŽK: 74´Kasík

K odloženému utkání k leadrovi tabulky SK Libušín jsme jeli ve středu 18. dubna v počtu dvanácti hráčů. Jsou skutečně věci, které já jako padesátník nepochopím, ale ostatní prostě z různých důvodů nemohli.

O víkendu domácí porazili druhého v tabulce TJ Jíloviště 4:0 a s naší dosavadní bilancí jsme do utkání šli s tím, že tady můžeme jenom získat, když ne body, tak snad sebevědomí pramenící z lepšího týmového výkonu, stejně jako individuálních výkonů hráčů. Branku jsme obdrželi po deseti minutách po dlouhém nákopu, ne tedy po žádné smrtící vykombinované akci, ale po sérii tří chyb čtyř našich obránců za sebou. Po další chvilce odpískal rozhodčí po střetu kapitána Máry proti nám pokutový kop, který viděl asi jen on, Krulda ho však chytil a od té chvíle jsme převzali otěže prvního poločasu do svých rukou, respektive nohou. Vytvářeli jsme si šance jak na běžícím páse, Mára dal po centru hlavou břevno, Kasa šel sám na brankáře a trefil ho, podobně Nathan, plus další střely a závary ovšem k vyrovnání nevedli. Druhá půle za stavu 0:1 začala, opětovnou snahou o vyrovnání. Tým pracoval a především Nathan s Kasou byli pro soupeře nebezpeční, ale tentokrát penaltu po jasném faulu na nás rozhodčí nepísknul a náš tlak i v okamžiku, kdy jsme využili jediné střídání, přestával mít odpovídající kvalitu. Druhý gól jsme obdrželi cca 15 minut před koncem po brejku soupeře a poslední po naší špatné rozehrávce dvou nejzkušenějších hráčů. Pozitiva? Určitě kvalitní výkon oceněný trenérem soupeře v tom smyslu, že takhle kvalitně u nich nikdo nehrál. Negativa? Zase nedáme gól i z jasných šancí, které si vypracujeme, počet dvanáct hráčů na utkání „A“ třídy prostě nestačí a odraz celé zimní přípravy se promítá do výsledků prvních pěti soutěžních utkání.  S bilancí 4 prohry, 1 výhra a skóre 2:14 je jasné, že hrajeme o sestup se vším všudy.