Zdeněk Hašek nový trenér A týmu

Co považujete za váš dosavadní největší fotbalový úspěch?

Všechny postupy byly krásné a neopakovatelné (Sparta Kladno žáci, SK Kladno dorost, FC Vlašim muži, FK Kunice muži), ale kdybych měl něco nadřadit, tak to byla pětiletka v Kunicích. Přišel jsem, když bylo mužstvo na sestupovém místě v Divizi, a tak záchrana v Divizi, pak postup do ČFL a třikrát třetí místo v ČFL. To byly opakované úspěchy, které nikdo nemohl zpochybnit.

Jak jste se dostal k trénování v FC Jílovém?

Dostal jsem nabídku od vedení klubu, jmenovitě pana Doležala. Moc jsem si jí vážil, protože přišla v době, kdy jsem se vrátil z léčebny, kde jsem se léčil ze závislosti na hazardní hře. Domluvili jsme se na spolupráci až po té, co s tím byli obeznámeni všichni členové výboru a souhlasili s mým angažováním. Nechci se tím tajit, a proto Vám tak odpovídám. Nejsem na to hrdý, ale je to skutečnost. Minulost už neovlivním, ale budoucnost ano, a tak začínám v Jílovém. Jsem za to moc rád, protože fotbal patří k mému životu.

Čeho byste chtěl s naším klubem dosáhnout nebo jak vidíte naše šance?

Všechno je to o práci a chuti. Nejdříve je potřeba stabilizovat kádr „A“ mužstva. To je hlavní úkol. Buď to bude z vlastních zdrojů ze stávajícího kádru „A“ mužstva, z hráčů „B“ mužstva, dorostu anebo začneme spolupracovat s klubem, který hraje vyšší soutěž a hledá pro své hráče herní praxi. V prvním mistrovském utkání ve Slaném mě hráči překvapili svým výkonem. Za poctivý a pracovitý výkon si zaslouženě vezeme bod. Sedm hráčů do 20 let v základní sestavě hovoří pro nás z pohledu budoucnosti a možnosti zlepšování. Jen je potřeba mužstvo doplnit, protože není možné odehrát sezónu v 11 hráčích. Taktika, bojovnost, a týmový výkon je to, na čem budu stavět. Jdeme zápas od zápasu a uvidíme. Je to o kolektivu a chuti pracovat, tím myslím celý klub.

Prošel vašima rukama nějaký ligový fotbalista?

Bylo jich hodně, a to hlavně z kádru SK Kladno, z Kunic Engelmann, ale jestli mám někoho jmenovat, tak je to Josef Marek. Je to příklad pro mladé poctivé kluky, kteří chtějí někam ve fotbale dojít. Pepa je z vesnického klubu, a když jsem přišel do Kunic tak byl náhradník, ale svojí pracovitostí a přístupem se dostal přes Bohemians Praha 1905 a Duklu až do ligy. Momentálně je ve Viktorce Žižkov. Mám radost ze setkání se všemi hráči, které jsem trénoval a vidím, že žijí spokojený život ať fotbalový nebo osobní.

Váš trenérský sen?

Ten se hodně změnil. Dnes je to o tom, že chci dělat trenéřinu anebo jinou činnost ve fotbale tak, abych z ní měl dobrý pocit, a tak k tomu přistupuji i v Jílovém. Pracovitost, erudovanost, zápal a srdce je to na čem stavím. Pro mě je sen, že jsem u fotbalu.

Jaký je váš fotbalový a trenérský vzor?

Co se týče fotbalového vzoru, tak mám rád pracovité hráče a spíše ty co jsou pro normální fanoušky obyčejní hráči. Ze světových hráčů je to třeba Xabi Alonso z Realu, nebo od nás Patrik Gedeon z Dukly anebo Jiří Veselý z Kladna, jsou velmi platní i mimo hřiště. Trenérsky to mám tak, že jsou to hlavně trenéři, se kterými jsem spolupracoval a jejich přístup a fotbalové myšlení mi něco dalo. Nejdříve to byl Mirek Koubek a v poslední řadě hlavně Luboš Kozel. Oba jsou profesně jiní trenéři, ale mají společnou pracovitost. Míra hodně dbá na disciplínu a Luboš na systém a lidský přístup. Luboš je pro mě trenérsky TOP u nás.

Komu fandíte nebo jaký je váš oblíbený tým v české lize?

Nemám tým, kterému fandím jako skalní fanoušek. Když české mužstvo hraje s cizím týmem, tak samozřejmě fandím našemu a tak to mám i s reprezentací. Také sleduji práci v klubech, koncepčnost klubů a podle toho posuzuji vedení v tom či onom klubu.

Vím, že hrajete golf. Je to váš jediný koníček nebo jich máte více?

Spíše jsem golf hrál, teď už moc nehraji. Letos jsem byl jednou. Moc mě to bavilo a byl to dobrý relax, mám hc.6,9 a také jsem si udělal trenérský kurz, nikdy jsem totiž neměl trenéra. Když jsem se dostal na úroveň průměrného amatéra hc.25, tak jsem měl období, kdy jsem se nezlepšoval, a proto jsem si udělal trenérský kurz, abych se mohl zlepšovat. Ale zpět k otázce, mám rád film, tenis a hlavně klid. Rád se směji.