Vezeme výhru z Kondrace

A tým vyhrál 2:1 v Kondraci a odčinil tak týden starou domácí porážku od Olbramovic. Takový úspěch jsme už nutně potřebovali, aby si hráči potvrdili, že na to sportovně mají a definitivně zapomněli na nevydařenou letní přípravu a první podzimní kolo.

Do Kondraci jsme jeli s respektem k soupeři, který nás v loňském ročníku porazil 1:0. Navíc se těsně před utkáním omluvili dva hráči základní sestavy (Keller, Hanuš) a zranění nedovolilo nastoupit Lukáši Sadloňovi, takže jsme museli měnit své plány ještě před výkopem. Obranu vytvořili zkušení borci (Malta a Kosák), doplnění o debutanta Lukáše Křižíka. Vedli si výborně.  Do útoku se vedle Tomáše Maříka postavil Petr Čmelík.

Úvodní branku utkání dali v 15 minutě domácí. Náš golman David Pokorný zbytečně zariskoval, nevyšla mu klička, ztratil míč a do prázdné branky se tak snadno trefil domácí David Kucharčík. Během 1. poločasu jsme měli několik dobrých šancí, včetně několika faulů na naše hráče v pokutovém území, které volali po penaltě. Rozhodčí to však viděl jinak, takže do poločasu se už skore nezměnilo. Prohrávame 0:1.

Do druhé půle jsme nastoupili s cílem rychle vyrovnat. To se nám díky brance kapitána Marka Cimpla podařilo už v 50 minutě. Od té doby jsme byli jasně lepší, pohyblivější a soupeře začali přehrávat. Rozhodující a vítězný gól padl v 81 minutě po přímém kopu za faul na Maříka. Domácí mladý golman pouze míč vyrazil před sebe a dobíhající Petr Čmelík ho pohotově uklidil do sítě. Závěr utkání jsme si zkušeně pohlídali a vezeme si z Kondrace zasloužené tři body.

Příští týden máme volno, neboť SK Škvorec odstoupil ze soutěže.