Sokol Zásmuky – FC Jílové 0:1 (0:0)

Sokol Zásmuky – FC Jílové 0:1 (0:0)

     Do sobotního zápasu 14. kola I.A třídy naše „A“ mužstvo nastoupilo v této sestavě: Pokorný – Topol L., Vostárek, Kos, Müller –  Janošov, Čmelík, Javůrek, Topol J. – Dvořák, Machýček. Na střídání byli připraveni Řípa, Chalupa, Malknecht.
     V prvním poločase se nám moc nedařilo herně ani střelecky prosadit. Nejvíce nás zlobil špatný povrch travnatého hřiště soupeře, které místy připomínalo pastvinu pro divokou zvěř. Pro některé naše hráče bylo obtížné se na tomto trávníku pohybovat a pracovat s míčem. Podstupovali jsem řadu osobních soubojů, kdy hráči Zásmuk při nich využívali znalosti svého terénu. Střely směřované na branku domácího týmu však bohužel nenacházely svůj cíl a skončily většinou v zámezí, mimo branku, takže jsme pořádně ani nevyzkoušeli brankáře domácího celku. A tak se nám podařilo do přestávky udržet alespoň čisté konto.
     Po přestávce mezi poločasy došlo ke změně. Machýčka vystřídal Chalupa, který nastoupil již od začátku druhé půle. Poté se náš tým již rozehrál. Přivykli jsme si obtížnému terénu a dařilo se nám založit i několik útočných akcí a herně kombinovat. Bojovali jsme o každý míč. V padesáté minutě zápasu se pak z pravé strany dostal před brankáře Chalupa, kterému se však nepodařilo technickou střelou přehodit gólmana. Dvořákovi, ale i dalším hráčům z našeho mužstva se podařilo několikráte vyzkoušet domácího brankáře střelou nebo vystřelit na branku, avšak míč do sítě domácích se nám stále nepodařilo dopravit. V šedesáté minutě došlo ke druhému střídání a trávník opustil Janošov, kterého nahradil Řípa. Hráči se snažili stále vymýšlet nové herní kombinace, rychle jsme přecházeli do útoku, ale nesměli jsme zapomínat na obranu. Soupeř měl totiž několik šancí, které však s obranou úspěšně likvidoval náš brankář Pokorný. V 73. minutě se zrodila vítězná akce. Po několika nahrávkách a kombinacích mezi Javůrkem, Čmelíkem, Dvořákem a Chalupou se podařilo Chalupovi překonat z levé strany dva protihráče a pak už měl před sebou jen brankáře. Byl však před velkým vápnem faulován třetím domácím hráčem. Rozhodčí domácího obránce potrestal žlutou kartou a kopali jsem „trestňák“. Míč si postavil Müller, zamířil a dokázal krásnou střelou míč umístit k tyči do branky soupeře. Náš tým tak dostal do vedení. Poté jsme se snažili těsný výsledek udržet a soupeře jsem ještě potrápili několika protiútoky. V 84. minutě došlo k poslednímu střídání, kdy Dvořáka vystřídal Malknecht. Na naší branku se pak valil jeden útok za druhým, avšak domácím se nepodařilo už výsledek změnit.
     V Zásmukách jsme po velmi těžkém boji vyhráli a domů přivezli další tři body. Je potřeba pochválit hráče, že si svou bojovností a vytrvalostí dokázali, že se dají body vozit i z venku. Další nelehký duel nás čeká tuto sobotu 19. 11. na „domácí půdě“, a to s týmem SK Kostelec u Křížků. Je to poslední zápas v této podzimní části sezóny a je potřeba se na něj zodpovědně připravit a bojovat dál o cenné body. V současné době máme 16 bodů a posunuli jsme se v tabulce na dvanácté místo.