Místo fotbalu pracujeme

Končící rok 2020 byl díky koronavirové epidemii pro náš klub takový zvláštní. Jarní sezona byla celá zrušená a z podzimní části nového soutěžního ročníku jsme stihli odehrát jen sedm zápasů z plánovaných dvanácti. Místo kopání do míče jsme tak více času strávili kopáním do země s krumpáčem při stavbě nového parkoviště a oplocení na mnoha brigádách, které jsme letos měli.  

Vše špatné bývá někdy i k něčemu dobré. Tak lze hodnotit celý letošní fotbalový rok, ve kterém jsme si moc soutěžních utkání neužili. Na jaře se nehrálo vůbec a na podzim jsme skončili už začátkem října. Přesto lze hodnotit rok 2020 z celkového pohledu dění v našem fotbalovém klubu za velmi pozitivní a přínosný. O co méně jsme stihli sportovně, o to více jsme volné víkendy využili pro zvelebování sportovního zázemí našeho fotbalového areálu. V létě jsme v krátkém čase rozšířili stávající parkoviště na hřišti o dalších sedm stání, několika tunami písku jsme prosypali trávník na hlavním hřišti a dokončujeme nové oplocení podél tréninkového hřiště. Zbývá už jen oplechovat nové střídačky, osadit nad plot ochrannou síť a nová vchodová vrátka.

Pojďme však ke zhodnocení zkrácené podzimní sezony. A tým mužů FC Jílové v soutěži středočeské I.B třídy, skupiny D, je po osmi kolech podzimní části nedohrané krajské soutěže na 5.místě, se ziskem 11 bodů (4-0-3) při skore 9:8. Výsledkově se nám nedařilo tolik, jako loni. Nejvíce nás asi mrzí prohra hned v úvodním zápase, kdy jsme po špatném výkonu prohráli 0:1 s nyní posledním SK Olbramovice. Naopak potěšila výhra na hřišti Kondrace, kdy jsme otočili výsledek z 0:1 na 2:1. Smolné, ale vyrovnané utkání jsme odehráli na hřišti lídra naší soutěže SK Úvaly, kde nás spíše než domácí, porazil pan rozhodčí, který v závěru zápasu proti nám nařídil dvě „vymyšlené“ penalty, takže jsme prohráli 0:2. Pozitivní je také to, že náš realizační tým od října posílil zkušený trenér Jan Kmoch, který by měl zvýšit kvalitu tréninkového procesu a zlepšit kaučování týmu během utkání.

V soutěži III. třídy, skupiny A OFS Praha západ si uspokojivě vede B tým mužů, který po odehraných 8 zápasech je na 7. místě se ziskem 10 bodů (3-1-4) při aktivním skore 31:24.

Velmi dobře si po nedokončené podzimní části sezony 2020/2021 stojí nově založený tým žen. Pod vedením trenérky Petry Průchové v soutěži divize, skupině B – Čechy, drží jako nováček průběžné skvělé 2. místo, když v šesti zápasech získal 12 bodů (4-0-2) při aktivním skore 15:5. Přejme všem našim hráčkám, aby jim nováčkovský elán vydržel i v roce příštím a výborné umístění a dobré výsledky se jim podařilo zopakovat a udržet.

Z mládežnických týmů si nejlépe výsledkově vede družstvo mladších žáků, které pod vedením trenéra Martina Dotnáče zatím vede okresní přebor Prahy – Západ, skupinu A, když ve všech pěti zatím odehraných zápasech vždy zvítězili, mají 15 bodů při skore 49:7.

Úspěšně si ve svých soutěžích vedou i další naše mládežnické týmy. Dorost, vedený trenérem Karlem Ledvinkou, bojuje v krajské soutěži I.A třídy, skupině D. Po podzimní části soutěže je na 7. místě se ziskem 10 bodů (3-1-3) při skore 19:23. Podobně jsou na tom i naši starší žáci, které vede trenér Lukáš Sadloň, jinak naše mladá posila A týmu mužů, který k nám přestoupl v letní přestávce. Starší žáci, působící v okresním přeboru Prahy – západ, odehráli 6 zápasů, ve kterých získali 9 bodů (3-0-3) při skore 20:28.

Závěrem si dovoluji za vedení našeho klubu poděkovat všem, kteří nás i v této složité koronavirové době i nadále podporují a pomáhají nám, a to zejména městu Jílové u Prahy za zapůjčení techniky na prořez stromů podél hřiště, za multikáru na návoz písku a pomoc s údržbou povrchu umělého trávníku. Dominiku Kašemu za již druhý finanční příspěvek na nákup nové sady dresů, tentokrát pro tým žen a také místní firmě N.A.D. aluminium, která nám pouze za cenu materiálu vyrobila velkou přenosnou tréninkovou fotbalovou branku.

Do nového roku přeji za náš klub všem lidem hlavně zdraví, štěstí, pohodu a dostatek síly překonávat všechny obtíže, které před nás dnešní doba staví.

Ať je ten příští rok 2021 po všech stránkách lepší, než ten letošní.

Ladislav Čmelík, místopředseda FC Jílové