FC Jílové – Sokol Dlouhá Lhota 3:1 (2:0)

FC Jílové – Sokol Dlouhá Lhota   3:1 (2:0)

Po nevydařeném zápase 12. kola v Brandýse nad Labem, kde jsme s mužstvem FK Brandýs-Boleslav prohráli 5:2 (5:0) jsme museli najít všechny síly na to, abychom získali další body na domácí půdě. Úkol to byl nelehký, neboť se jednalo o soupeře, který je v podzimní části této soutěže na čtvrtém místě tabulky.
Do zápasu 13. kola I.A třídy skupiny B jsme nastoupili v sestavě : Pokorný – Janošov, Vostárek, Kos, Müller – Hudec, Řípa, Čmelík, Topol J. – Dvořák, Machýček. Na střídání byli připraveni : Chalupa, Hanuš, Malknecht, Štedronský a Válek. Zápas jsme začali bojovně, snažili jsme se soupeře přehrávat jak v rozehrávce, tak i v soubojích. Nakonec se podařilo Machýčkovi proti obráncům prosadit, využil svých běžeckých předností a kopací techniky. Po průniku obranou pak dopravil míč do sítě soupeřovy branky. Tento gól, který nás v zápase dostal do vedení, nám velmi pomohl a uklidnil. Netrvalo dlouho a Dvořák vystřelil před „vápnem“ a zvýšil tak na 2:0. Za tohoto stavu jsme vydrželi do konce prvního poločasu.
Ve druhém poločase se podařilo soupeři v prvních deseti minutách náš tým potrápit. Z nařízeného „trestňáku“ proti naší brance se podařilo soupeři nastřelit břevno, od kterého se míč odrazil k soupeři a tento snížil na 2:1. V 60. minutě došlo k prvnímu střídání, kdy Chalupa v útoku vystřídal Dvořáka. Po několika povedených akcích jsme se zase dostávali do hry i přesto, že nám soupeř nedával nic zadarmo. Na naší obranu se také valilo několik útočných formací. Na hřišti se sváděli nelehké osobní souboje o míč. Pokud se nám podařilo soupeře dostat pod tlak, tak i chyboval. Nakonec se při jednom z dohraných soubojů o míč při útočné akci dopustil obránce hostů chyby. Ve vápně fauloval útočníka Chalupu. Rozhodčí nařídil pokutový kop. „Desítku“ pak Čmelík nekompromisně proměnil a zvýšil na konečných 3:1. Ke konci druhého poločasu došlo pak k dalšímu střídání, kdy se do hry dostal Malknecht za Hudce a Štědronský za Machýčka.
Podařilo se nám po velmi náročném duelu vybojovat tři body, které jsou pro nás velmi důležité. Zatím se nacházíme na třináctém místě se třinácti body.