FC Jílové – SK Kostelec u Křížků 3:0 (0:0)

střelci: Ivan Dvořák (48. min.), Jan Machýček (77. a 86. min.)

Do sobotního zápasu 15. kola I.A třídy naše „A“ mužstvo nastoupilo v této sestavě: Pokorný – Topol L., Vostárek, Kos, Müller – Janošov, Čmelík, Javůrek, Topol J. – Dvořák, Machýček. Na střídání byli připraveni Chalupa, Hanuš, Řípa, Štědronský a Válek.

V prvním poločase posledního zápasu podzimní části sezóny 2011/2012 se nám nedařilo herně přehrávat soupeře, který nám dával svým herním projevem najevo, že k nám přijel bojovat o vítězství. Proti naší brance vedl útočné akce a několika střelami vyzkoušel našeho brankáře. V jednom okamžiku nám i zatrnulo, když hlavou odvracel Kos prudkou střelu, která již směřovala do naší nekryté branky. Nedařilo se nám kombinovat a udržet míč. I přesto jsme se snažili útočit a dostali se i do standardních situací, ale bohužel jsme je v náš prospěch nedokázali využít a vstřelit soupeři branku. Hvizd rozhodčího tak ukončil první poločas, kdy do kabin jsme odcházeli za stavu 0:0.
     Do druhé části jsme nastoupili v nezměněné sestavě. To už jsme se více dostávali do hry. Na soupeře jsem svými útoky vyvíjeli tlak, který se dopouštěl i chyb. Prvního gólu jsme se dočkali již tři minuty po zahájení druhého poločasu. Útočník Machýček se dostal do hlavičkového souboje s obránci a brankářem soupeře ve velkém vápně. Brankář špatně odhadl situaci, dostal se mimo svoji branku. Míč se odrazil k Ivanovi Dvořákovi, využil situace a vystřelil na prázdnou „kasu“ soupeře. Vstřeleným gólem tak otevřel skóre na 1:0. Od této chvíle jsme začali kombinovat. Hráči sváděli osobní souboje o míč, soupeř chyboval a začal často naše hráče faulovat. V 67. minutě došlo k prvnímu střídání, kdy musel trávník opustit zraněný Lukáš Topol. K jeho nešťastnému zranění došlo při osobním souboji, kdy byl  po odehraném míči poražen protihráčem. Došlo k přesunu některých hráčů v sestavě, kdy na místo zraněného Lukáše Topola se přesunul Pavel Janošov a do hry nastoupil Zdeněk Chalupa na pravou stranu zálohy. V 71. minutě došlo k vyloučení hráče SK Kostelec u Křížků, který dostal červenou kartu za nebezpečný zákrok na Jardu Topola, po kterém Topol zůstal ležet na trávníku. I v deseti se soupeř snažil stále útočit. Nebezpečně napadal naše hráče, do soubojů o míč se pouštěl s agresivitou, ale skórovat se mu nepodařilo. Naopak v 77. minutě poslal Zdeněk Chalupa míč po pravé straně Honzovi Machýčkovi, ten převzal přihrávaný míč, prošel přes obranu a dokázal prostřelit gólmana. Míč se tak dostal do sítě branky hostů podruhé. Po této pěkné akci jsme ještě dokázali několika střelami ze hry či ze standardních situací ohrozit branku soupeře. V dalších minutách následovalo další střídání, kdy se do hry dostal Václav Řípa. V 86. minutě se Machýček dostal k odehranému balónu z naší obrany, prošel přes obranu soupeře a vstřelil svůj druhý gól v tomto zápase. Do konce utkání zbývalo jen ubránit výsledek 3:0 a to se našim hráčům podařilo. Před koncem utkání vystřídal ještě Pavel Hanuš Ivana Dvořáka. Hanuš zaujal místo levého obránce a Müller šel do útoku.

V posledním utkání podzimní části letošní sezóny se nám podařilo získat další cenné body a připravit si lepší pozici pro odvetná utkání na jaře 2012, kdy do jarní části soutěže budeme vstupovat s 19 body.