Aktuality

„MPŘ“ Tak jsme TŘETÍ no a co.

Tak jsme TŘETÍ no a co“ si mohou říkat hráči Mladší přípravky, kteří úspěšně ukončili sezónu 2010/2011. Tým, který reprezentoval tuto kategorii byl převážně složen z hráčů ročníků 2002 až 2004. Navíc dva z  nejmladších hráčů Adam a Alex nám dokázali, že patří ve svém věku k oporám našeho týmu. Během sezóny jsme odehráli 12 zápasů, vstřelili 43 branek a vybojovali si krásné třetí místo. Pro většinu hráčů to byl úžasný zážitek hrát v dresu FC Jílové a hlavně získání prvních zkušeností fotbalové kariéry.

Dalším
jejich „fotbalovým“ zážitkem bylo ocenění za úspěšnou sezónu v podobě předání bronzových medailí vedením klubu a paní starostkou, které se uskutečnilo ve středu 22. června. Navíc v pátek 24. června od 17,30 hodin vyzvali své rodiče k poslednímu utkání v této sezóně a hlavně v kategorii Mladší přípravky. Potěšilo nás, že většina rodičů se obětovalo a nastoupilo pod vedením kapitánky Klárky Strnadové do exhibičního zápasu. Začátek utkání a větší část prvního poločasu, bohužel, patřil týmu rodičů, kteří během dvaceti minut zasadili tři údery do naší branky. V tomto okamžiku to vypadalo velmi zle, ale naši hráči i za stavu 0:3 dokázali svojí bojovností dvě minuty před přestávkou snížit díky Matějově umístěné střele. Druhý poločas začali naši svěřenci aktivnější hrou a tím si vytvářeli postupný tlak. Navíc některým rodičům začali docházet síly a my jsme dostávali více prostoru k tvoření dalších útoků na hostující branku. Ve 39. minutě Matěj posunul míč na Romana a v tomto okamžiku jsme byli už jen krůček k vyrovnání. To se nám podařilo ve 46 minutě, kdy opět aktivní Matěj přesnou střelou nedal brankáři žádnou šanci. Dramatické utkání ukončil až hvizd hlavního rozhodčího Zdeňka v první nastavené minutě. Jdeme na penalty !!! V těch jsme uspěli lépe, ale v tomto utkání zvítězili obě mužstva – hráči, že zvládli za nepříznivého stavu vyrovnat a rodiče, že nezklamali děti a dokázali 50 minut sportovat. 

Od podzimu budeme reprezentovat náš klub pod hlavičkou SK Újezdu P4 v 1. třídě PFS – kategorie Starší přípravka, na kterou se musíme dostatečně připravit. Začneme letním soustředěním začatkem srpna a poté máme jěště dostatek času dopilovat herní styl a hlavně dobrou náladu do prvních zápasů. Cíl je jasný : stabilizovat kádr, připravit se na novou soutěž a hlavně se v ní udržet.