7. kolo TJ TATRAN Rakovník – FC Jílové

5:3 (1:1)

Sestava: Radimský, Héč, Štrach, Pulpán (46´Hervert), Syrový, Kratochvíl, Mucks, Janošov, Balouš M., Kostelníček, Patočka

Góly: 24´Kratochvíl, 62´Syrový, 74´Hervert

Na zápas mladšího dorostu jsme se těšili a zároveň měli obavu z debaklu, neboť kvůli velikým absencím zejména ve starším dorostu, muselo hned 10! borců hrát za dorost starší a z toho 7 celých 90 minut. Navíc se během tohoto zápasu zranil Dan a odjet musel Emil, takže jsme měli na střídání jediného borce. Domácí mladší dorost je navíc chloubou tohoto klubu a velkým příslibem do budoucna, takže o to víc mrzí, že jsme s nimi nemohli odehrát zápas v plné síle. Troufám si říct, že bychom neodjížděli s prázdnou.
Samotné utkání bylo velmi pohledné, narazili na sebe sebevědomí soupeři, kteří chtěli hlavně útočit a dle toho to na hřišti také vypadalo, utkání bylo plné pěkných útočných šancí, skvělých zákroků brankářů, střel a také branek.
V první půli jsme se jako první radovali my, po krásné akci z levé strany, kdy unikl Mára, naservíroval míč pod sebe na hranici velkého vápna na nabíhajícího Kryštofa a ten z jedničky umístil míč prudkou střelou za tyč. Domácím se podařilo v závěru poločasu srovnat po pěkné kombinaci střelou zpoza vápna a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.
Nám již kvapem docházely síly a domácí svou fyzickou převahu využili hned ze začátku druhého poločasu. Sice jim v tom velmi pomohl rozhodčí, který přehlédl jasný faul na Edu, který bezprostředně předcházel gólu na 2:1, ale poté domácí přidali další dva regulérní a odskočili na rozdíl třech branek.
My se však nevzdali a Pavel Syrový snížil, aby domácí opět odskočili na rozdíl třech branek. Po chvíli jsme se ale díky střele Tomáše Herverta opět dostali do hry a kluci v sobě nalezli zbytky sil a domácím zle zatápěli. Škoda, přeškoda obrovských neproměněných šancí zejména Marka Štracha a Tomáše Herverta, protože to byly jasné loženky, které by se prostě proměňovat měly.
Nicméně zápas to byl opravdu pohledný, my i přes obrovské problémy se sestavou domácím nenechali nic zadarmo a odjeli jsme poraženi, ale rozhodně se ctí.