3. kolo FK Králův Dvůr – FC Jílové

2:3 (1:1)

Sestava: Borecký, Héč, Mucks, Cienciala, Janošov, Půlpan (41´Štrach), Kostelníček (49´Strejček), Kratochvíl, Balouš M., Hervert, Patočka (36´Syrový)

Gól: 28´Hervert, 48´55´Kratochvíl

Do zápasu jsme šli s vědomím toho, že kvůli velkým absencím bude mít řada největších opor v nohách 90 minut za starší dorost a pravděpodobně v úmorném vedru nakonec kluci fyzicky odpadnou a bude velice těžké, proti kvalitnímu domácímu mladšímu dorostu uspět. Nakonec to však překvapivě bylo spíše obráceně, řada domácích borců si říkala o střídání a naši kluci (někteří odehráli celých 170 minut!!!) okolo nich jezdili jako na motorkách.
Do zápasu ale vstoupili lépe domácí borci a záhy se ujali vedení – 1:0. My však umíme otáčet zápasy a tak to s chlapci nic neudělalo. Naši borci se stále více tlačili do vápna domácích, množili se šance a chvíli před přestávkou se podařilo vyrovnat Tomáši Hervertovi, který parádně pronikl do vápna, udělal si jednoho z obránců a chladnokrevně vyrovnal na přední tyč – 1:1.
Pokud většina diváků čekala domácí nápor a fyzické odpadnutí našich borců, byli pravděpodobně překvapeni, neboť jsme to byli my, kdo stále určoval ráz utkání a zejména dvojice Balouš -Kratochvíl ve středu pole dělala domácím obrovské problémy. Tato souhra přinesla své ovoce chvilku po přestávce, kdy Michal Balouš vyzval průnikovou přihrávkou právě Kryštofa Kratochvíla, ten si pohrál s obráncem i brankářem a vsítil na 1:2. Domácí to však nezabalili a po chvíli se jim podařilo vyrovnat na 2:2. Rozhodující moment utkání se odehrál v 67 minutě zápasu, kdy Michal opět vyzval Kryštofa do sóla, ten běžel sám na brankáře, domácí obránce ho stáhl cca 23 metrů před brankou za dres a samozřejmě uviděl červenou kartu. Aby toho nebylo málo, míč si k přímému kopu postavil sám faulovaný Kryštof a nádhernou ranou o tyč, nedal domácímu gólmanovi šanci a zvýšil na 2:3.
Oslabení domácí v sobě již nenašli morální síly na zvrat v utkání, my si vedení zkušeně pohlídali a získali jsme zaslouženě tři body. Obrovské absolutorium zaslouží zejména hráči, kteří nastoupili v obou zápasech, ale i Ti kteří hráli jen ten „svůj“ zápas mladšího dorostu, odehráli velice dobrý zápas, jen tak dál :-).