29. kolo FC Jílové – FC Bílkovice

2:0 (0:0)

Sestava: Borecký (46´Héč), Bodlák (86´Ctibor), Cienciala, Nesvadba (46´Kostelníček), Antoš, Půlpán (46´Štrach), Kratochvíl, Mucks, Janošov (62´Janošov), Lébl (56´Bartoněk), Dvořáček (73´Velek)

Góly: 77´Štrach, 86´Kratochvíl

Na poslední letošní domácí mistrovské utkání jsme přivítali pátý celek tabulky, mužstvo Bílkovic, které letos dokázalo potrápit nejednoho favorita. I u nás hosté prokázali velkou houževnatost a díky skvělému výkonu svého brankáře, naší střelecké nemohoucnosti a také kouzelníkovi s praporkem, který podal famozní výkon a držel své mužstvo dlouho nad vodou, když dokázal neskutečnými zákroky praporkem nad hlavou zabránit dvěma brankám a velkému množství dalších brankových příležitostí, až jsme si říkali, jestli to není bratr pána mávače z Nešpek :-).
Měli jsme dnes nabitou lavičku, využili všech sedm povolených střídání a vyzkoušeli další várku starších žáků ročníku 2003, kteří budou od podzimu součástí mužstva s nelehkou úlohou nahradit do mužů odcházející legendy :-). Hosté trošku kousali asi prvních 10 minut, dokud měli sílu i do útočení, ale poté se raději stáhli do obranného bloku a na ofenzivní choutky prakticky zcela zapomněli, byli jsme to my, kdo tvořili hru, i přes fyzickou převahu hostů jsme vyhrávali drtivou většinu osobních soubojů. Z tlaku se začali rodit i šance, ale hostující brankář Alexej Jacenko bavil některé přítomné nejen svými výroky, ale zejména svými skvělými zákroky. Bohužel se nám do půle nepodařilo vsítit žádnou branku a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Udělali jsme několik změn a do druhého poločasu se šlo s cílem hostující úpornou obranu konečně překonat a získat tři body. Náš tlak byl ve druhé půli ještě drtivější, šance obrovské, podařilo se nám i vstřelit dvě branky, ale hostující mávač podával výkon doslova heroický. Na druhou stranu, to co dokázali neproměnit Bodlo s Pájou Janošovem, to bylo až trestuhodné. Nervozita stoupala, čas se krátil, ale nakonec jsme se přeci jen dočkali a v 78 minutě přeci jen vsítili branku, když Filip Mucks vyzval průnikovkou Máru Štracha, který utekl a podél brankáře Jacenka vsítil na 1:0. Radost byla obrovská, ale stále zbývalo plno času, my nechtěli zalést a hlídat hubený náskok, stále jsme se cpali do útočení a v 85. bylo rozhodnuto, když domácí útočník rukou vyrazil střelu směřující do branky – penalta! Z té se Kryštof většinou nemýlí, leč tentokrát se Jacenko nenechal obelstít a jeho bombu doprostřed vyrazil před sebe, z dorážky už se Kryštof naštěstí nespletl a upravil na konečných a zasloužených 2:0.
Zápas to byl velmi dobrý, my podali slušný výkon, hosté byli velmi houževnatí a mladší kluci si alespoň vyzkoušeli, jak to bude fungovat příští sezonu. Věříme, že bude :-).