22. kolo FC Jílové – PFA

2:3 (2:1)

Sestava: Pluhař, Bodlák, Nesvadba, Maroušek, Antoš, Cienciala, Hrobník, Kratochvíl, Mucks, Dvořáček

Góly: 6´Dvořáček, 23´Bodlák

ŽK: 60´Maroušek, 88´Kratochvíl

V tomto kole jsme přivítali soupeře nám velmi dobře známého, dorostence PFA. Na zápas jsme se těšili a věřili, že je v našich silách hosty porazit. Bohužel jsme opět v již tak úzkém kádru počítali citelné ztráty a zejména klíčová pozice brankáře, byla nenahraditelná. Místo Pavla Syrového, jsme do branky přemluvili Šimona Pluhaře, který již více než půl roku fotbal nehraje a v bráně nastoupil vůbec poprvé v životě. Je nutno mu za pomoc a statečnost poděkovat. Do zápasu jsme šli tentokrát s defenzivní taktikou, protože soupeř hraje vlastně pouze na dlouhé nakopávané balony a v případě, že má tvořit hru, dochází u něj k chybám. Tento záměr vycházel od začátku velice dobře, hosté se pokoušeli tvořit hru a my kontrovali po rychlých protiútocích. Záhy jsme se také ujali vedení, když Kryštof vyslal krásnou přihrávku za obranu na rozeběhnutého Pítra, ten obešel i brankáře a zavěsil na 1:0. A po chvíli bylo ještě veseleji, když Honza Bodlák, který nastoupil tentokrát na špičce útoku, šel tak důrazně do stopera hostů, který v tísni přehodil svého brankáře a Honza nezaváhal a zvýšil na 2:0. Dále se hrálo utkání v naší režii, hosté se do ničeho zvláštního nedostávali a tak jsme je na koně museli posadit sami. Šimon chytil malou domu do rukou, hosté kopali z malého vápna nepřímý kop a naši hladovou zeď s tečí prostřelili a bylo to 2:1. Do půle jsme měli ještě obrovskou šanci ve které se ocitl Emil, ale neproměnil a tak se za stavu 2:1 šlo do kabin.

Ve druhé půli se hosté dostali přeci jen do tlaku, ale obrana fungovala dobře, takže do žádných větších šancí se hosté nedostávali. Bohužel pro nás jsme vyrobili velkou chybu na pravé straně pokutového území, Pítr místo toho, aby jednoduchý míč odpálil dopředu, dělal kličku, míč ztratil a hostující hráč si poté došel pro faul. Z nařízeného přímáku se hosté prosadili, když Šimon centr podběhl a hosté pohodlně do prázdné branky vyrovnali na 2:2. Vyrovnávací branka nás zmrazila a ještě větší úder, ze kterého jsme se již nevzpamatovali nám dal opět Pítr, který ač měl být při rozích soupeře na půlce, zůstal tentokrát ve vápně a při snaze odehrát centrovaný balon si na něj naskočil a parádně ho zavěsil do vlastní šibenice – 2:3.
My se již po tomto úderu vlastně až do konce nevzpamatovali a tak jsme bohužel opět prohráli. Tentokrát jsme se, ale doslova porazili sami.