20. kolo FC Čechie Velká Dobrá – FC Jílové

2:2 (1:0) PK 4:5

Sestava: Pokorný, Bodlák, Cienciala, Topol (83´Janošov), Dzaba, Šifra, Hrobník, Mařík, Hanuš, Pouček, Dvořáček

Góly: 48´Topol, 77´Pouček

ŽK: 79´Dvořáček, 80´Topol, 88´Hrobník

Po čtyřech porážkách s  Komárovem, Klecany, Mníškem a Podlesím  konečně přišla remíza a výhra na penalty v utkání, kdy už v prvním poločase jsme našeho soupeře předčili minimálně na počet šancí.  Z našich čtyřech tutovek nebylo bohužel nic, no a soupeř dá se říci z jediné situace „udeřil“ a vedl 1:0. V kabině jsme si řekli, že  pokud  na náš výkon ve druhé půli navážeme, tak nějaké body urvat musíme. Po faulu na  Nathana,  který se po čtyřměsíční absenci způsobené operačním zákrokem na jaro vrátil a věříme, že nám pomůže, se krásně trefil nejstarší hráč na hřišti Jarda Topol. To, že je nejstarší však  rozhodně  neubralo  nic z jeho přínosu pro tým z pohledu kvality a zkušenosti. Když se poté konečně po  pěkné kombinační  akci  prosadil i Pepa Pouček, věřili jsme, že cca 10 minut před koncem tři body urveme. Bohužel ze standardní situace, kdy postavení střelce silně zavánělo institutem zvaným „offside“ soupeř srovnal. Další premiéru jsme letos zažili při pokutových kopech, kdy jsme teprve ve   čtvrtém  remízovém utkání konečně 5x správně zacílili a soupeř poslední pentli poslal vedle. To resultovalo dva body, kdy nás podržel David v bráně, ale především tým, byť jsme měli jen jednoho hráče na  střídání,  příkladně makal a konečně už to chtěl zlomit. Udržet soutěž bude těžké, ale co  je  v životě lehké nemá z mého pohledu cenu.