2:2 (1:2)

Sestava: Héč, Bodlák, Cienciala, Maroušek, Antoš, Půlpán (46´Štrach), Syrový (65´Kostelníček), Kratochvíl, Mucks, Janošov (46´Balouš M.), Dvořáček

Góly: 18´Bodlák, 82´Kratochvíl

Ve sváteční den jsme na našem pažitu přivítali dosavadního lídra soutěže, který neztratil ještě ani bod, dorostence Zelenče.
Na utkání jsme se velice těšili, protože jen zápasy proti kvalitním soupeřům nás mohou posunout dál a věřili jsme, že je v našich schopnostech hosty připravit o první body.
Obě mužstva do utkání vstoupila opatrně, jako kdyby si chtěli soupeře trošku oťukat a tak se hrál zápas odehrávající se spíše ve středu pole. Byli jsme to my, kteří se začali osmělovat jako první, zjistili jsme, že hosté žádní velcí zázraci nejsou a pomalu jsme určovali tempo utkání. Hosté se nedostali prakticky vůbec k ničemu a tak po chvíli udeřilo. Pavel Janošov z levé obrany hledal dlouhým křižným míčem nabíhajícího Bodla, pas trošku prodloužil obránce hostů a Jeník Bodláků mazaně přehodil vybíhajícího brankáře a vedli jsme zaslouženě 1:0. Hosty branka přeci jen trošku probrala, ale do šancí se vlastně vůbec nedostávali. Tak jsme to museli být my, kdo hosty posadil do sedla. Mezi 30-33 minutou jsme si vybrali tříminutovku spánku a hosté toho dokonale využili k otočení zápasu. Nejdříve vyrovnali po rohovém kopu hlavou a poté se jim povedla asi jediná hezká akce za poločas a po několika rychlých nahrávkách se dostali za naši obranu a bylo to 1:2. Do poločasu se již na výsledku nic nezměnilo a tak se šlo do kabin s jednogólovým mankem.
Do druhé půle jsme udělali dvě změny, když se po zraněních vrátili Mára s Michalem a čekali jsme, že utkání otočíme a vyhrajeme.
Prakticky od začátku se hrálo na jednu bránu, hosté pozorně bránili a my když už jsme se za jejich obranu, většinou z křídelních kombinací dostali, tak jsme buď špatně vyřešili finální přihrávku, anebo šanci prostě zazdili. A že jich s přibývajícím časem bylo čím dál tím více, ale naše nemoc se projevovala v plné nahotě. Hostující obrana byla pod čím dál větším tlakem, ale stále odolávala, přesto se hostům povedl v 80. minutě nebezpečný brejk ve kterém se zaskvěl Eda a útočníka hostů nadvakrát skvěle vychytal. Posledních deset minut byl tlak již extrémní, útok za útokem se valil do stále unavenější hostující obrany a nakonec jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání, když Pítr poslal z křídla ostrý míč do vápna na který si nasprintoval Kryštof a svůj výkon korunoval z voleje vyrovnávací brankou na 2:2. V poslední pětiminutovce jsme se dostali ještě do třech obrovských tutovek, ale ani Filip, ani Pítr a ani Kryštof své gólovky do branky nedostali a tak utkání skončilo dělbou bodů. Dle průběhu je to pro nás opět další ztrátou, neproměňujeme šance, navíc si Michal i Mára obnovili svá zranění, takže zápas pro nás skončil neúspěchem.

Bodové ztráty bohužel narůstají, nicméně soutěž je ještě dlouhá a kvalitu máme jednoznačně na to, abychom vše ještě dokázali na jaře dohnat.