18. kolo FC Jílové – TJ Sokol Sedlec – Prčice

5:2 (2:1)

Sestava: Héč, Bodlák, Nesvadba, Kostelníček, Štrach, Půlpan (46´Syrový) Kratochvíl, Mucks, Lébl, Janošov, Dvořáček

Góly: 5´Kratochvíl, 10´Půlpan, 48´69´Dvořáček, 79´Bodlák

ŽK: 74´Kratochvíl

Již třetí jarní kolo, ale teprve první zápas, neboť první dvě kola byla odložena kvůli nezpůsobilému terénu a i přes dlouhou zimní přípravu to bylo znát až nečekaně hodně. Mraky nepřesností, neuvěřitelné množství neproměněných jasných šancí, špatné řešení jednotlivých situací, soustředěný, houževnatý výkon soupeře a nervozita v obranné fázi, přinesla sice zasloužené a jasné, leč velmi upachtěné vítězství. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, tak jak jsme si řekli, vysunutým presingem jsme dostali hosty pod drtivý tlak, ze kterého se začaly rodit šance, velké šance a i neuvěřitelným způsobem zahozené tutovky. Po pěti minutách však konečně udeřilo, když se k odraženému míči dostal Pája Janošov a jeho střelu ztečoval Kryštof pod břevno bezmocného Remeše v bráně hostů 1:0. A náš tlak pokračoval stále více, hosté nevěděli kam dřív skočit a v 10. minutě udeřilo podruhé, když Filip nahrál do křídla Márovi, ten pláchl obráncům a našel ve vápně nabíhajícího Půlpána a ten nekompromisně zavěsil a bylo to 2:0. A tím byl od nás do půle konec, kluci nepochopitelně polevili, místo toho, aby soupeře dorazili, tak ho nechali nadechnout, najednou jsme neudrželi míč, ten byl stále spíše ve vzduchu, což vyhovovalo urostlým hráčům soupeře a ve 39. minutě po naší chybě v rozehrávce, se jim podařilo z dálky přehodit Edu Héče v naší brance a zásluhou Pecha to bylo 2:1. Stále jsme sice byli výrazně nebezpečnější, ale i hosté měli nebezpečné situace a vyrovnání stále viselo na vlásku. O poločase se v kabině strhla bouře, která se vystupňovala v orkán, a dokonce se z ní stal hurikán George. Chlapcům asi teplý fén od trenéra něco řekl, neboť do druhého poločasu jsme vstoupili podobně jako do prvního, již ve 48. našel Lébl krásným pasem sprintujícího Dvořáčka, který nechal promluvit svou legendární, obávanou levačku a zvýšil na 3:1. Místo toho, aby nás branka definitivně uklidnila, stal se opět opak, vybrali jsme si opět patnáctiminutovku hrůzy a soupeř v 65 minutě opět snížil po zmatcích v naší obraně Molnárem na 3:2.  Tato branka naše borce ale definitivně probrala z letargie a opět zařadili vyšší rychlostní stupeň. V 69. minutě nádherně utekl po levém křídle Hervert, našel hlavu kanonýra Dvořáčka a ten vsítil svou druhou branku v utkání 4:2. Pak už jsme hráli víceméně pouze my, ale opět jsme nedávali jasné šance a tak zápas definitivně rozhodl kapitán Bodlák, který si naběhl na krásný pas od Kryštofa a podél padajícího brankáře Remeše uzavřel skóre na konečných 5:2. Vítězství to bylo sice naprosto zasloužené, ale dlouhé herní výpadky v obou poločasech a neproměňování jasných šancí, by nás proti kvalitnějším soupeřům mohli velmi mrzet. Příští týden hrajeme ve Voticích a to se ve všech aspektech musíme velmi zlepšit, jinak nemáme šanci na úspěch.