16. kolo TJ Sokol Teplýšovice – FC Jílové

1:3 (1:1)

Sestava: héč, Petržílek, Cienciala, Remenár, Kostelníček, Borecký, Štrach, Ctibor (80´Bodlák), Jelínek, Janošov

Góly: 38´Cienciala, 65´Borecký, 81´Petržílek

ŽK: 28´Kostelníček, 59´Štrach

Na třetí jarní kolo jsme jeli na hřiště beznadějně posledních Teplýšovic. Po skvělém a těžkém zápase s Břežany, nás čekal sice soupeř z chvostu tabulky, ale evidentně přes zimu tvrdě trénující, neboť poslední výsledky byli pro domácí sice bez bodu, ale velmi těsné. Měli jsme také trošku obavy z podcenění a když jsme viděli ten příšerný, hrbolatý mlat, který může směle konkurovat „poli“ v Neumětelích, tak jsme tušili, že nás nečeká nic lehkého.

Do zápasu jsme ale vstoupili výborně a přes špatný terén jsme jasně dominovali hře a kluci i velice slušně kombinovali, hráli v pohybu a domácí nevěděli kam dřív skočit. Naše největší slabina ale je koncovka a ta se dnes opět projevila v plném lesku, šancí jsme si prostě dokázali vytvořit hodně, ale to co jsme dokázali nedat bylo do nebe volající. A v 16 minutě jsme se potrestali za neproduktivitu sami, když při odkopu malé domů Eda podklouzl a trefil dobíhajícího Daniela Škvora do hýždí od kterých se míč odrazil až do naší branky a bylo to 1:0 pro domácí. Byl to blesk z čistého nebe, který domácím vlil síly a my byli asi deset minut jako opaření. A mohlo být ještě hůře, neboť v 25 rozhodčí Kocan posoudil souboj Kostelníčka se Škvorem jako nedovolený a domácí kopali penaltu. Tentokrát ale Eda vytáhl fantastický zákrok a střelu k tyči vyškrábl na roh. Tím nás udržel ve hře, protože dvoubrankové manko by bylo již kritické a otáčelo by se nám mnohem hůře, neboť domácí s námi překvapivě vydrželi běžecky, dohrávali každý souboj a byli opravdu nepříjemní. Edův zákrok nás ale opět nakopl k herní dominanci v utkání a v 38. minutě bylo vyrovnáno, když penaltu suverénně proměnil Kostelníček za faul na agilního Janošova a bylo to 1:1. Za tohoto stavu jsme šli do kabin, kde jsme chlapce velmi důrazně nabádali k zachování disciplíny, neboť někteří velmi nelibě nesli některá rozhodnutí sudího Kocana a místo soustředění se na vlastní výkon rozhodčího kritizovali, ten si to samozřejmě nenechal líbit a jasně všem ukázal kdo je pánem na hřišti. Také jsme upozornili Jirku Boreckého, který dnes hrál pravého beka na jeho útočnou pasivitu a chtěli po něm výrazné zvýšení jeho útočné aktivity.

Druhý poločas začal z našeho pohledu ještě lépe než ten první, kluci domácí doslova svírali v kleštích, ale se šancemi jsme stále zacházeli zcela marnotratně. Až v 65 minutě Jirka Borecký ukázal všem jak si vzal rady trenérů k srdci, vyrazil do odvážného průniku, narazil si s Tomášem Jelínkem a dostal se až před skvěle chytajícího domácího Ondřeje Stěhuleho a tentokrát mu nedal šanci, udělal mu chladnokrevnou kličku a konečně odčaroval jeho kouzlo a vsítil vítěznou branku utkání a vedli jsme 1:2!!! Spadla z nás trochu nervozita utkání jsme zcela ovládli, domácí se vlastně nedostali k absolutně žádnému ohrožení naší branky a v 81 minutě pečetil výsledek Petržílek, který z pravé strany roztančil brazilskou sambu, k tanci s míčem vyzval postupně tři protihráče a po zemi efektně „Bodlem“ propálil i bezmocného Stěhuleho a pečetil výsledek na 1:3.

Utkání jsme dohráli naprosto zkušeně na půlce domácích, neproměnili ještě asi 238 brankových příležitostí a po utkání si v kabině radostně zakřičeli.
Druhé a naprosto zasloužené vítězství v řadě, mělo dva stejné ukazatele- Hrajeme sice mnohem lepší fotbal, než soupeři, ale vlastními chybami je zbytečně dostaneme zpět do hry a neproměňujeme velké šance. Doufejme, že zejména Pepíček Pulpán opět vysuší svůj zvlhlý střelecký prach, protože jeho goly teď prostě chybí. Příští týden doma přivítáme Dobříš a doufáme, že navážeme na vítěznou šňůru a ještě více se přiblížíme k medailovým pozicím.