10. kolo FC Jílové – FK Týnec nad Sázavou

3:3 (2:1)

Sestava: Héč, Janošov, Remenár (61´Hrobník), Kostelníček, Borecký (57´Cienciala), Lébl, Syrový, Mucks, Ctibor (46´Koksch), Jelínek, Půlpán

Góly: 2´Půlpán, 29´Syrový, 85´Hrobník

Na derby s nedalekým Týncem jsme se těšili a věřili, že bychom soupeře mohli a měli přehrát a brát tři body. Zápas se nám ale příliš nepovedl, zejména druhá půle byla herně velmi špatná a nakonec jsme byli rádi, že bereme alespoň bod. Do zápasu jsme vlétli velmi dobře a záhy se ujali vedení Půlpánem, který zužitkoval křídelní průnik a centr Pavla Janošova.
Místo toho, aby nás to uklidnilo, tak jsme přestali kombinovat, začali hrát líný fotbal bez dostupování a pohybu a hosté toho využili a v 25 vyrovnali Skalickým. My asi o pět minut později šli opět do vedení zásluhou Syrového a to bylo do půle vše.

Do druhého poločasu jsme nasadili naše dvě esa z lavičky a čekali, že zápas zvládneme a přidáme další branky. Bohužel bez bojovnosti a pohybu to prostě nejde, hosté byli lepší a dokázali zaslouženě zápas otočit na 2:3. My přeskupili řady, začali hrát na riziko a náš nápor byl korunován alespoň vyrovnávací brankou, kterou Hrobas vstřelil asi čtyři minuty před koncem.

Zápas to byl nešťastný, nepovedený a my v něm body ztratili, což by mne mrzelo méně, než předvedená hra, která po dobrých předchozích výkonech tentokrát oku příliš neladila.