1. kolo FC Jílové – SK Horymír Neumětely

5:3 (1:2)

Sestava: Borecký, Kostelníček, Cienciala, Remenár (46´Půlpán), Lébl (80´Ctibor), Syrový, Štrach (86´Bodlák), Mucks, Janošov, Jelínek (75´Héč), Bartoněk (46´Koksch)

Góly: 1´Kostelníček, 56´77´Půlpán, 60´Mucks, 68´Cienciala

ŽK: 47´Půlpán

Nový ročník, nová sestava, nový soupeř, nová očekávání. Tak by se dala shrnout nálada před a vlastně i po prvním mistrovském utkání. Věděli jsme, že poté, co nás opustila celá řada opor, bude naše výkonnost jiná než loni a i když se mužstvo může stále opřít o řadu opor, tak zejména na defenzivní hře mužstva budeme muset výrazně zapracovat. O soupeři jsme věděli pouze to, že tam kdysi prchal Šemík s Horymírem, nicméně když dorazil autobus se soupeřem, z něj se vyvalili borci a téměř všichni si zapálili cigára, tak jsme byli klidnější, neboť jsme tušili, že více jak poločas nemůžou vydržet, což se samozřejmě potvrdilo.

Do zápasu jsme vstoupili překvapivě skvěle, hned v první minutě se po krásné kombinaci prosadil Bodlo a vedli jsme 1:0. Stále jsme to byli my, kdo se snažil hrát fotbal, hosté vlastně pouze nakopávali dlouhé míče na své dva rychlé hroty a kvůli znatelné výškové převaze hrozili ze standardek. Naše zbrusu nová obranná čtveřice vyráběla jeden zmatek za druhým, takže nás po celý zápas držel skvělými zákroky brankář Jirka Borecký. Přesto se hosté prosadili po rohovém kopu v 17 minutě, kdy se hlavou prosadil Špicl a bylo to 1:1. Nic se na obrazu hry nezměnilo, my se snažili stále diktovat toporně tempo hry a hosté sázeli na brejky, což se jim vyplatilo ve 42. minutě, kdy se naši stopeři opět nedohodli, na dlouhý míč šli do hlavičky oba, místo toho, aby jeden zajišťoval, míč prodloužili za sebe a Spousta svůj samostatný nájezd proměnil a bylo to 1:2.

O poločase jsme udělali dvě změny , kluky zklidnili, věřili, že zápas otočíme a že se na hostech musí projevit předzápasový nikotinový dýchánek a vlastně vše se nám do puntíku potvrdilo.
Do utkání vlétl jako blesk odpočatý a vydovolenkovaný Pepíček a celkově zlepšený výkon nenechal nikoho na pochybách, že body zůstanou v Jílovém. Hosté sice odolávali našemu místy až drtivému tlaku s pomocí tyčí , skvělých zákroků brankáře a naší střelecké nemohoucnosti až do 56 minuty, ale poté jejich kouzlo odčaroval právě Josef a vyrovnal z úhlu na 2:2. V 60 minutě to bylo ještě veselejší, když skóre otočil bojovník Mucks a vedli jsme 3:2. S hosty to nevypadalo dobře, my dál tlačili na ofenzivní strunu a v 68 minutě se dočkal i nový kapitán Emil Cienciala a zvýšil na 4:2. Náš drtivý druhý poločas ukončil v 77 opět Pepa, který zvýšil na 5:2. Prostřídali jsme ještě některé opory, viditelně zvolnili a nechali v 85 Spoustu uzavřít skóre tohoto zápasu na 5:3.

Celkově to bylo jednoznačně zasloužené vítězství, které nám však odkrylo řadu neduhů a porodních bolestí zejména v defenzivní činnosti mužstva. Na tomto budeme muset výrazně zapracovat, neboť přijdou bezpochyby výrazně silnější soupeři, než byl při vší úctě, právě Neumětelský Horymír :-).